fbpx

Larkin Poe säravad õed-rokkarid

19. aprill 2015
RAHEL TALTS

Jazzkaare esimese päeva lõpetasid USAst Atlantast pärit laulvad kitarristid, õed Rebecca ja Megan Lovell. Nende imeline lüürika, virtuoosne pillimäng ja lummav lavaline olek lõid perfektse terviku. Koos andeka trummari Marlon Pattoniga moodustavad nad bändi Larkin Poe. Koosseis oli väike, kuid nende muusika täitis Vaba Lava suurepäraselt ära. Kontsert oli põnevalt komponeeritud ning lood olid väga eriilmelised. Sai nii naerda, tantsida kui ka ilusaid ja lüürilisi lugusid rahulikult nautida. 

 

Kaidor Kahar, Eesti TOP 7 saatejuht: Seda bändi ma kuulsin esimest korda ja mul puudus absoluutselt igasugune ettekujutus. Ma teadsin ainult, et seal on kaks tüdrukut. Mu abikaasa valis selle kontserdi ja see köitis mind juba esimesest akordist. See oli täiesti suurepärane segu sellest, mida ma muusikas kõige rohkem armastan. Suurepärane USA lõunaosariikide vibe pluss need Fender Jaguariga mängitud lihtsad pungilikud rifid. Kõik toimis väga hästi. See energeetika oli väga äge. Täiesti suurepärane avastus. Ma just ostsin plaadi, loodan, et see kõlab plaadi pealt sama ägedalt. Muidugi kõige deep’im lugu oli see hirmus tulistamise lugu, kus lapsed relvadega mängisid. See viis nagu kuidagi teise reaalsusesse. Päris huvitavalt oli komponeeritud see kontsert ja see neiu slide-kitarriga oli ikkagi vapustav. Esimene kontsert sellel festivalil ja juba on latt nii kõrgel.

Gustav, produtsent: Mina ei olnud varem kuulnud sellest bändist midagi, aga elamus oli väga eriline. Ebareaalselt reaalne oli. Võib-olla sealt lõunaosariikidest tulebki selliseid väga ehtsa bluusi ja kantri stiiliga bände, kes suudavad isegi sellised pikad ning aeglased lood niimoodi elama panna nagu nemad seda tegid. Muidugi see hääl oli väga-väga südamest ja võimas. Mulle väga meeldis.

Tõnis Kuusk, trummar: Mulle meeldis väga see, et neil mõlemal tüdrukul oli superhea hääl ja kui nad koos laulsid, siis see oli nii ilus. Ja see steel-kitarr oli muidugi äge. Lisaks kõigele, mängisid nad ka väga hästi.

Kaspar, muusik: See bänd toimib lihtsalt nii hästi. Sellise väikese koosseisuga kõlab ideaalselt.

Raul Ojamaa, muusik: Selline hea ehtne americana. Eesti bändid, kes üritavad seda vagu künda, võiksid selliseid bände rohkem kuulata.

 

Larkin Poe Vaba Laval 17. aprillil 2015 (Telliskivi sünnipäev)

Koosseis:

Rebecca Lovell – vokaal, akustiline kitarr, elektrikitarr, mandoliin

Megan Lovell – vokaal, slide-kitarr

Marlon Patton – trummid, bass