fbpx

Laupäev: Andre Maaker – publik tuli hästi kaasa

24. aprill 2005

Andre Maakeri ja Oleg Pissarenko kuueaastase koostöö viimast vilja said jazzihuvilised nautida laupäeval, 23. aprillil, Väravatorni kontserdisaalis. Peale kontserti andis Maaker Jazzkaarele väikese intervjuu.

Andre Maaker ja Oleg Pissarenko esinesid 23. aprillil Jazzkaare festivali raames Väravatorni kontsertsaalis. Peale kontserti vestles Andre Maakeriga Rivo Randver Jazzkaare veebitoimetusest.

Kuidas sobis Väravatorn tänaseks kontsertpaigaks?
„Ma arvan et väga hästi. See intiimne saal, akustika ja asukoht Vanalinnas sobivad selliseks kammerlikuks kontserdiks väga hästi. Minu jaoks väga meeldiv kogemus, üllatus isegi natuke. Tundus , et ka publik oli täna meiega kaasas, alati seda tunnet ei teki.“

On teil ka kindlad kuulajad/austajad välja kujunenud?
„Ei, ma ei ole tähele pannud küll. See ei ole ilmselt ka nii oluline. Peaasi, et kuulajad saavad aru, elavad kaasa, naudivad muusikat ja püsivad samal lainel.”

Kuidas kirjeldaksite oma koostööd Oleg Pissarenkoga?
„Meie iga arvestades on meievaheline koostöö kestnud väga pikka aega, ligi 6 aastat juba. See sai alguse Otsa koolist, kui Oleg õppis neljandal ja mina esimesel kursusel. Seal me saime väga palju koos mängida, üksteiselt õppida ja koos ka areneda. Ma arvan, et sellest koos mängimisest on meile mõlemale väga palju kasu olnud.”

Palun iseloomustage Pissarenkot.
„Oleg on väga sihikindel ja ta teab täpselt, mida teeb. Üldiselt on jazzmuusikul küllaltki palju võimalusi, mida teha ja kuhu pöörata. Väga paljud muusikud mängivadki erinevaid stiile. Olegi puhul imetlen ma seda, et ta teeb oma muusikat ja läheb seda ühte rada pidi väga sügavuti.“

On teil hetkel ka mingisuguseid teisi huvitavaid projekte käsil?
„Lisaks Olegiga duo tegemisele olen aktiivne duos koos Hedvig Hansoniga ja siis osalen väga huvitavas Villu Veski-Tiit Kalluste tangosekstetis, millega esineme ka Jazzkaare festivali raames.