fbpx

Lauri Saatpalu jazzimaagia

07. detsember 2015
Minna Sild

Pime argipäeva õhtu, mõnus ja soe atmosfäär, eestikeelsed mõtlemapanevad laulutekstid, tuntud ja armastatud lood värskes jazzikastmes, andekad ja kogenud muusikud, Lauri Saatpalu kordumatu hääletämber ja vahetu lavaline olek – sellist Jõulujazzi kooslust saab vaid erakordselt õnnestunuks pidada.

 

Kontserdiga pani Lauri Saatpalu punkti oma juubeliaastale ja palus selle puhul kitarrist Paul Danielil oma looming juppideks võtta ja jazzivõtmes uuesti monteerida. Idee ja teostuse kiitis publik tuliste aplausidega heaks, nii et sellist kontserdiformaati võiks tulevikuski erinevate Eesti artistidega kasutada.

 

Igal juhul ütleb kontserdikülastaja vahetu mulje rohkem kui püüd elamust tagantjärele kirja panna, mistõttu Jazzkaare veebireporter Minna Sild need muljed kohapeal kokku koguski.

 

Katre, filmivaldkond: Olen üks nendest, kes selle mehe loomingut igas asendis tarbiks. Kõik läheb: muusika, kontserdid, luuletused, etendused. Ma ostaks vist pesupulbrit ka, kui härra Saatpalu sellest laulaks. Nali. Kontsert oli ilus. Uus vana muusika sedapuhku jazzivõtmes ja imelise bändiga, suurepärased soolod! Väga mõnus, et selliseid radasid ette võetakse. Dagö muusikat me ju teame. Uued arranžeeringud tuttavatele sõnadele on aga värske jõulueelne maiuspala. Vaba Lava sobis kontserdipaigaks ja pakkus mulle esmakordse võimaluse jälgida otsevaates staari vasakut külge. Ilus kõrv oli. Kokkuvõttes ikka aitäh väärt elamuse eest – meelele pai ja huumorit oli ka.

 

Evelin, tervishoiu valdkond: Mul on vahetult pärast kontserti tavaliselt raske muljetada, pean enda jaoks läbi seedima. Tunne oli väga positiivne. Väga meeldis, et ta laulis enda kirjutatud laulu „Tagareas“, mille on tuntuks laulnud Siiri Sisask ja mida tihti Saatpalu esituses ei kuule. Lisaks oli bändiliikmete kooslus väga maagiline ja inspireeriv.

 

Erika, kaubanduse valdkond, ja Neeme, kutseline muusik: Me oleme Jazzkaarel koos käinud 25 aastat. Ma ei mäleta, millal viimati käisime spetsiaalselt kuulamas eestikeelset esitajat – need võisid olla Ruja ja Apelsin 1980ndatel, hiljem Ultima Thule, teised pole mind köitnud. Lauri Saatpalu olen raadiost kuulanud ja ta ei ole küll mu kõige lemmikumate hulka kuulunud, aga peale tänast kontserti kuulan kindlasti suurema tähelepanuga tema tekste. Palju häid metafoore ja kujundeid. Kaveritest olid väga maitsekad Uno Naissoo ja ajatu Evald Vainu lood jazzivõtmes. Uudsed ja värsked. Saatpalu oli laval väga heade muusikutega ja see andis tema lugudele uut segmenti juurde ja tõi raamist välja. Tänane jazzmuusikute koosseis andis tema loomingule omamoodi vabaduse, uue tahu ja värvingu. Lisaks väärivad märkimist Saatpalu vahetekstid, mis panid rahva turtsama – seda kohtab Eestis üsna harva. See oli siiras. Kontsert oli vahva ja igavesti äge. Meie täname.

 

Sass, logistik: Alguses valisin lihtsalt Jõulujazzi kavast tuttava nime ja ootusi ei seadnud. Kui kuulsin, et kontsert on täiesti välja müüdud ja tuleb ka lisakontsert, tekkis juba päris suur põnevus eesootava suhtes. Ja ei pidanud üldse pettuma, see kooslus töötas nagu valatult. Hea oli olla publikus, neid muusikuid koos laval kuulata ja vaadata oli väga vahetu kogemus, mida soovitaksin soojalt kõigile sõpradele. Eesti muusika on ikka kõige parem!

 

Lauri Saatpalu & Band „Isaga draakonil“

2. detsembril Vaba Laval

 

Koosseis:

Lauri Saatpalu – laul

Raivo Tafenau – saksofon

Paul Daniel – kitarr

Marti Tärn – bass

Tanel Ruben – trummid