fbpx

Leigo Järvemuusika festivalil esineb Nils Petter Molvaer

26. juuli 2011

Kava:

05. august

18:00-19:30 Eesti Hääled

Küllap pole Eestis muusikasõpra, kes ei teaks seda muheda olemisega, peamiselt oma filigraanse mänguoskuse poolest tuntud ja tunnustatud trummarit, heliloojat ja muusikapedagoogi Toomas Rulli. Olles aastaid kaasalöönud kõikvõimalike erinevate muusikaprojektide juures ning neid ka initsieerinud, sündis Rulli eestvedamisel mõned aastad tagasi põnev projekt, mil nimeks ‘Eesti Hääled’.

http://toomasrull.com/

20:15-21:45 HINGELELELE – Tarmo ja Toomas Urb orkestri ja sõpradega

Vennad Urbid on Eesti muusika mütoloogilised kujud, nende lihtsa ja siira, samas sügava sõnumiga meditatiivsed helijutustused on juba aastakümneid kuulajaid võlunud ja liigutanud ning teevad seda tänase päevani.

22:15-23:45 Nils Petter Molvaer (NPM), Norra

Norra elektroonilise jazzmuusika pioneer Nils Petter Molvaer ei ole Jazzkaare ja Leigo külalisele kindlasti mitte võõras nimi. Eelmisel aastal oma 50. juubelit tähistanud Norra jazzitähe jaoks pole probleemiks mängulise kergusega miksida kokku erinevaid stiile, alates jazzist ja ambientist, lõpetades hip-hopi, rock -ja popmuusikaga.

http://www.nilspettermolva​er.info/

6. august

16:30-17:30 Martin Kuuskmann (fagott), Maarika Järvi (flööt), Ivry Gitlis (viiul) ja Marko Martin (pianist)

Leigo klassikapäeva esimese etteaste teeb USAs elav ja töötav Eesti fagotimängija Martin Kuuskmann, kes astub lavale kammerlikus koosseisus, kuhu kuuluvad veel Maarika Järvi, Ivry Gitlis ja Marko Martin.

18:00-19:30 Pihkva Filharmoonia Sümfooniaorkester, dirigent Gennady Chernov, Maria teatri solistid

Meeldiva visiidi Leigole teeb sel aastal Pihkva Filharmoonia Sümfooniaorkester eesotsas dirigent Gennady Chernovi ja Maria teatri solistidega. 1996. aastal loodud sümfooniaorkester on regiooni juhtivamaid orkestreid. Orkestri praegune peadirigent ja kunstiline juht Gennady Chernov on Pihkva filharmoonikute eesotsas olnud 2006. aastast alates.

20:30-21:30 Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester – ‘Strauss Peterburis’, dirigeerivad Neeme Järvi ja Rahvusvahelise Dirigentide Akadeemia noored dirigendid

Leigo klassikapäeva ilmestab taas kord Neeme Järvi ning tema suveakadeemia lõppkontsert, kus rahva ette astuvad tulevased maailma tippdirigendid, kes panevad tuhandete kuulajate ees oma oskused proovile klassikalise muusika jaoks võrdlemisi harjumatus vabaõhukatedraalis.

22:00-23:00 Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester, Beethoven 7. sümfoonia, dirigeerib Neeme Järvi

Maestro Neeme Järvi dirigeerib 2011. aasta Leigo Järvemuusika finaalis Beethoveni 7. sümfoonia esitamist Üle-Eestilise Noorte Sümfooniaorkestri poolt.

Leigo Järvemuusika finaali saadab traditsiooniliselt suurejooneline tule ja vee vaatemäng.

Vaata lisa: http://www.leigo.ee