fbpx

Linnaruumiprojekt: Jazzkaare linnud helisevad linna peal

22. aprill 2011

 

Linnaruumiprojektil on palju, mida jagada. Juba samal päeval võis Otsakooli muusikuid näha Harju tänava haljasalal ning ka festivali Punkt kontserdi eel Mustpeade maja ees. Uudishimulikke inimesi leidus ning paljud jäid ka pikemalt nautima. Nii see jazziusk levib. Linnaruumiprojekti juhi Krista Trambergi sõnul oli esimene Linnaruumiprojekti aktsioon edukas, emotsioonid on laes ja elevust oi, kui palju. Linn oli täis üllatunud pealtvaatajaid ning kõigile sai edasi antud sõnum: „Jazz armastab teid!“ või „Tulge jazzi embusesse!“, mille edastamisel oli abiks Jürgen Rooste uskuma panev hääl.

Linnaruumiprojekti teine päev algas lõunale kõndivatele inimestele üllatuslikult. „Paberil kõnd“ nime kandev aktsioon kujutas endast tänaval pikka paberriba, mis reageeris musikaalselt, kui keegi sinna peale astus. Kuigi leidus häbelikke ja kartlikke inimesi, oli ka paljusid, kes koheselt Siim Aimlat ja Otsakooli muusikuid provotseerima ja eksperimenteerima hakkasid. Nii leidus paberile ja sellelt ära hüppavaid, tantsivaid, seismajäävaid ja tagurpidi kõndi katsetavaid inimesi. Kusjuures julgeid oli nii eestlaste kui välismaalaste seas. Kuna aga aktsioon leidis kiiresti fänne ning huvi oli suur, otsustati asja korrata. Nüüd tuleb lihtsalt silmad-kõrvad lahti hoidma ning õigest kohast infot leida. Näiteks ilmuvad kõik Linnaruumiprojekti uudised ja teated Jazzkaare Facebooki kodulehele.

Kui Eestis peaks välja antama tänavamuusiku auhinda, saaks selle kahtlemata Siim Aimla, sest tema oli ka see, kes 21. aprilli teist Linnaruumiprojekti juhtis. Taaskord alustas Otsakooli eest liikuvate muusikute rühm, kes rõõmsalt ja kepsakalt Vanalinnas ringi liikudes huvi tekitas. Seda nii palju, et üks väärikas vanapaar otsustas terve muusikalise jalutuskäigu kaasa liikuda. „We will jazz you“ saatel jõuti vaateplatvormidele, et üle terve Tallinna Jazzkaare kohalejõudmist kuulutada. Norra noor talendikas trummar Jakop Janssonn oli aga nii hoos, et lihtsalt niisama kaasaliikumise asemel otsustas ka ise rütmihoidjatega ühineda. Nii muutus liikuvate muusikute aktsioon rahvusvaheliseks. Küllap ei jää see ainukeseks korraks.

Linnaruumiprojekti teise päeva lõpetas Mustpeade maja ees Abraham’s Cafe, mis võlus kuulajaid oma juudi klezmermuusika elementidega. Taaskord oli nutikamatel võimalik tasuta head loomingut nautida. Neile, kes seekord pole ühelegi tegevusele jõudnud, aga sooviks seda teha, võib vihjeks öelda, et kuni Jazzkaare lõpuni 30. aprillil toimub iga päev kusagil Tallinnas mõni vahva tasuta kontsert vabas õhus. Enamjaolt Vanalinnas, aga ka sealt väljaspool. Kindlasti tasub jälgida Jazzkaare Facebooki lehekülge, sest sinna lisatakse värsket informatsiooni. Meeles tasub pidada ka kellaaegu 12, 14 ja 18, sest neil maagilistel täistundidel võivadki toimuda Linnaruumiprojekti aktsioonid.