Live Act Folk – kus kohtuvad beatbox ja folk - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

16/10/2012 Live Act Folk – kus kohtuvad beatbox ja folk

Intervjuud

Eestis pole pärimusmuusika segamine jazzi, roki ja popiga uus teema. Pigem on see muusikalises mõttes loomulik teekond. Folgi segamine beatboxiga on aga sootuks midagi muud, mille võttis julgelt ette Ungari bänd Live Act Folk. Oma muusika ja stiilide miksimise üle on bänd ise väga uhke. Veebireporteri Merli Antsmaa küsimustele vastas Live Act Folk’i vokalist Réka Nagy.

Bändi stiil on huvitav segu erinevatest žanritest ja elementidest. Kuidas te selle kõigega hakkama saate?
Bändi liikmed on peale Live Act Folk’i ka muudes bändides, mis esindavad teisi stiile, nagu näiteks balkani, mustlasmuusika, makedoonia, kreeka muusika, aga ka jazz ja isegi modernne stiil. Meil kõigil on erinevad muusikalised juured, mida saame väga hästi omavahel kombineerida. Seetõttu on meil unikaalne kõlapilt. Ma usun, et muusika on universaalne keel ja seetõttu pole koos töötamine meie jaoks probleem.

Kuidas te neid stiile omavahel kokku panete?
Muusika on meie bändis kogu aeg muutuses. Tavaliselt teen ka väikest taustauuringut leidmaks rahvuslugusid, mis mulle meeldivad ja milles näen potentsiaali ja võimalusi, millest hea versioon teha. Koos hakkame jämmima ja uute ideedega mängima. Kasutame loo meeleolu ja meloodiat – nii püüame uusi harmoonianid ja rütmi leida, mis tavaliselt tulevad hoopiski jazzist, hip-hopist või elektroonilisest muusikast.

Kuidas te üksteist leidsite?
See on väga pikk jutt. Paljud muusikud mängisid koos Live Act Folk’is juba aastast 2007 ja muidugi on meil hea muusikute võrgustik. See on ka üks põhjuseid, kuidas me saame oma muusikat erinevana hoida.

Kuidas kirjeldate bändi nime ja kust see pärit on?
Üks meie bändi erilisusi on Jani – beatboxer, kes suudab raskusteta imiteerida erinevaid löökpille, samuti ka elektroonilise muusika efekte. Soovisime bändi nimega kuidagi seda iseärasust väljendada. Nimi on kombinatsioon n-ö päriselu “Live Act” (kohapeal toimuv) ja “Folk” muusikast.

Milline on bändi tulevik – pikas ja lühikeses perpektiivis?
Lähemas tulevikus soovime järgmisel aastal avaldada oma uue albumi ja näidata sellega, kui suurepärane on Ungari pärimusmuusika. Järgnevate aastate plaan on üle Euroopa ja maailma kontserte anda.

Mis on teie sõnum publikule? Mida nad teie muusikast saada võivad?
Soovime Ungari folkmuusikat ja laule populariseerida. Alalti on äärmiselt meeldiv, kui meid välismaale esinema kutsutakse ja oma koduriiki esindada saame. See tähendab seda, et inimesed on Ungari kultuurist ja pärimusmuusikast huvitatud. Meil on olnud kontserdid Prantsusmaal, Serbias ja eelmisel aastal ka Palestiinas. Meid on väga hästi vastu võetud ning eriti suureks üllatuseks on see, kui välismaa publik meie laule kaasa laulab. See on eriti vapustav kogemus!

 

Live Act Folk 20. oktoobril kl 19 Kumu auditooriumis

Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja enne algust kohapeal.

Koosseis:
Réka Nagy – vokaal
János Fekete – beatbox, elektroonilised löökpillid
János Dani – kitarr, viiul, vokaal
Tibor Fonay – bass, taustvokaal