fbpx

Lõunamaine tuuleiil – Roberto Fonseca Trio!

28. aprill 2016
Liina Hints

Virtuoossed klaverisoolod, maheda bassihääle taustal kõlavad trummikäigud, ekstaasis publik ja lõunamaine soojus – laval ei keegi muu, kui Roberto Fonseca Trio! Mitmetahuline Kuuba jazzi täht Roberto Fonseca, kes on maailmas ringi rännanud suurimate Kuuba muusikute seltskonnas ning kelle loomingust võib leida kõike alates igatsevast Kuuba son’ist minimalistliku jazzini, jõudis 27. aprillil Jazzkaare raames oma trioga Eesti publiku ette. Korraga tormiline, mõtisklev, jahe ja lõunamaine trio rõõmustas kuulajaid enneolematu kontserdiga ning pakkus rõõmu kogu kevadesse.

 

Kuulajailt uuris kontserdimuljete kohta Jazzkaare veebireporter Liina Hints.

 

Kristi (34): “Sulgesin kontserdi ajal mitu korda pikemalt silmad, et muusika võimsamalt mõjuks, eriti vaiksemate vahepalade ajal. Mehed tegid parajat tormi, aga osa kontserdist oli mõnusalt mõtlik. Professionaalne ja tagasihoidlik lähenemine meeldis mulle, publik köeti ka korralikult üles. Tore, et inimesed end ühtsena saavad tunda, seda tänu nende muusikale.”

 

Hendrik (21): “Vägev kontsert! Trummid meeldisid mulle isiklikel põhjustel muidugi kõige rohkem, sest ülikeerukad rütmid tundusid Rodriguesi kätes lihtsana, kuid nautisin ka kõike muud, muusika voolas kehast läbi. Muusikas oli Kuuba hõngu täitsa tunda, mis oli minu jaoks mõnus vaheldus.”

 

Riina (39): “Mul oli see esimene Jazzkaare kontsert üle mitme aasta, aga kindlasti mitte viimane! Kuuba muusika on igatpidi äge, kuid see esinemine lõi kohe täitsa tummaks. Muusikud näitasid tõelist professionaalsust, kõik need klaverisoolod ja rütmimuutused – kohati oli lausa keeruline kõike jälgida, sest lood algasid ühes meeleolus ja paisusid teistsuguseks. Väga meeldis!”

 

Erik (8): “Mina ikka imestan, et mõnel inimesel on nii kiired käed. Kui mina nii kiiresti käsi oskaksin liigutada, siis ma saaksin kõik kiiremini tehtud. Mulle meeldis, et oli kiire ja rõõmus muusika ja kõik elasid kaasa.”

 

Natali (24): “Fonseca kõmisev bassihääl oli lausa ebareaalne ja publiku emotsioonid laes. Ma pole kaua aega näinud eestlasi nii pikalt ühegi muusiku lugudele kaasa plaksutamas ja hõiskamas, vähemalt mitte nii, nagu seda täna tehti. Võin julgelt öelda, et mina polnud ainus, kes kontserdi lõpus püsti tõusis. Kevadine positiivsuse laks on mul saadud. Loodan, et kevad sellises meeleolus edasi lähebki.”

 

Roberto Fonseca Trio

27. aprillil Vabal Laval

 

Koosseis:

Roberto Fonseca – klaver, klahvpillid, vokaal

Yandy Martinez – bass

Ramses Rodrigues – trummid

 

Vaata kontserdi pildigaleriid siit.