fbpx

Lühimängufilm „Vahetus“ linastub koos kontserdiga

14. november 2010

17.novembril kell 22:00 NO Teatri keldrisaalis linastub “Vahetus”, millele järgneb filmi heliloojate kontsert.

17.novembril kell 22:00 NO Teatri keldrisaalis linastub “Vahetus”, millele järgneb filmi heliloojate kontsert, kus esinevad lauljanna Angelina Lundh Rootsist ja kitarrist Erki Pärnoja Eestist. Piletid müügil kohapeal enne ürituse algust! Pileti hind: 75.- Soodustusega: 50.-

„Vahetus“ on Anu Auna äsja esilinastunud lühimängufilm, mis räägib peresisesest vaimsest vägivallast. See on kaasaegne psühholoogiline draama kahe väga erineva taustaga naise teravast kokkupõrkest ja ootamatust taaskohtumisest, kus rivaalidest saavad kaasosalised kuritöös ja neil tuleb oma saatus üksteise kätesse usaldada.

Peaosades Mari Abel ja Katariina Lauk. Teistes osades Mait Malmsten, Indrek Sammul, Aleksander Eelmaa, Helena Meržin, Andres Puustusmaa, Juhan Ulfsak, Hilje Murel, Kertu Köösel ja Mona Pääsuke. Operaator Mart Taniel, kunstnik Jaagup Roomet, kostüümikunstnik Piret Sootla, monteerija Margo Siimon, heliloojad Erki Pärnoja ja Angelina Lundh, helirežissöör Horret Kuus, produtsendid Margo Siimon, Laura Talvet ja Anu Aun. Režissöör ja stsenarist Anu Aun. Filmi on tootnud Luxfilm. Filmi tootmist toetasid Eesti Filmi Sihtasutus, Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu ja Nisi Masa Estonia.

„Vahetus“ on valitud juba mitmete mainekate rahvusvaheliste filmifestivalide võistlusprogrammi ning toonud koju ka kaks auhinda. Thessaloniki rahvusvahelisel lühifilmide festivalil Kreekas omistati lühimängufilmile „Vahetus“ silmapaistva kinokunsti saavutuse auhind ning Albaanias Tiranas toimunud rahvusvahelisel lühifilmide festivalil First Step Film Fest omistati „Vahetuse“ režissöör Anu Aunale parima režissööri auhind.

Angelina Lundh on Göteborgis resideeruv rootslannast laulja ja helilooja. Muusikat on ta õppinud juba 15-aastasest peale alates Malmö Heleneholmsi Gümnaasiumist ja lõpetades selliste tunnustatud Rootsi muusikakoolidega nagu Stockholmi Kulturama, Fridhems folkhögskola ja Skurups folkhögskola. Oma õpingutel on ta spetsialiseerunud jazzile, rockile ja soulile kuid õppinud ka popmuusikat. Hetkel plaadistab Angelina oma uut albumit „Down the Line“, mis peaks valmima 2011 aasta alguses. No teatri kontserdil kõlab lugusid nii Angelina uuemalt plaadilt kui ka tema varasemat loomingut. „ Ma tahan läbi oma laulude lugusid rääkida. Mõned neist räägivad minu enda kogemustest, mõned asjadest, mida olen eemalt vaadelnud ning osad neist on puhas fiktsioon. Minu muusikat on ühest küljest mõjutanud Ameerika lõunaosa ja teisest küljest aher Põhjamaa maastik. Minu kodu on seal, kus need kaks maailma kohtuvad,“ on Angelina ise oma loomingu kohta öelnud.

Erki Pärnoja alustas oma muusikaõpinguid 12-aastaselt Pärnu Ülejõe Gümnaasiumi puhkpilliorkestri õppestuudios. 15-aastaselt hakkas Erki kitarritunde võtma Marek Taltsilt ja peale keskkooli asus Pärnoja õppima G. Otsa nimelisse Tallinna Muusikakooli pop-jazz kitarri erialale. Otsakooli ajal oli Pärnoja keskendunud tööle ansambliga 4Tune Quartet ning tekkis ka palju võimalusi mängida kogenud jazz-muusikutega nagu Jürmo Eespere, Raul Sööt, Petteri Hasa, Mihkel Mälgand, Raivo Tafenau jt. Peale Otsakooli teist kursust astus Pärnoja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazzosakonda. Õpetaja Jaak Sooääre soovitusel läks Pärnoja peale esimest kursust edasi õppima Rootsi väga tunnustatud muusikakooli Skurups Folkhögskola. Seal asus ta mängima mitmeisse kooli õpilastest koosnevatesse ansamblitesse. Tähtsaimaks neist kvartett „MaiNekkHööts”, mis esitab ainult omaloomingut, millest suure osa on kirjutanud Pärnoja. Rootsis tutvus Erki ka Angelina Lundhiga, kellega tänaseni ühiselt musitseeritakse. 2007. a kevadel pälvis Pärnoja seniste saavutuste ja aktiivsuse eest esimese „Noor Jazzitalent” auhinna. Pärnoja helikeelt ja -loomingut on mõjutanud peale jazzi ka rokk ja popmuusika,samuti vabaimprovisatsiooniline muusika, ekperimentaalne pop ja jazz, indie ja folk.