fbpx

Maa ja maailma hääled 7. veebruaril Talvejazzil Kumus!

02. veebruar 2015

Talvejazzi laupäevasel kontserdil astub põneva kavaga „Maa hääl“ kuulajate ette laulja-helilooja Triinu Taul koos suurepäraste muusikute Henno Kelpi, Roland Puusepa ja Peeter Rebasega. Nende värske folk-fusion peegeldab tänase maailma ühtset infovälja, kus eri maailmanurkade muusikad mõjutavad ning lummavad loojaid ja kuulajaid.

 

Rahvamuusika on Triinul veres ja pole ka imeks panna. Teist nii võimsat muusikute peret annab otsida. Isa Ants Taul oli pikka aega Eesti ainus torupillimeister, vanaisa Johannes Taul meisterdas viiuleid, vanavanaisa Eduard Taul oli kandlemeister. Õde Anu on laulja, laulukirjutaja ja rahvamuusik. Vanem vend Andrus käib isa jälgedes ja on torupillimeister, noorem vend Tõnis teeb elektronmuusikat ja kõik nad mängivad paljusid rahvapille. Triinu Taul mängib kitarri, torupilli, erinevaid vilesid, parmupilli – seda, kuidas täpselt, võib kuulda 7. veebruaril kell 16 Kumu auditooriumis toimuval kontserdil.

 

Triinu ja Anu musitseerimisharrastus sai hoogu pereansamblis „Tuulepill“, edasi läksid õed kumbki oma teed, aga nende muusika juured on ikka samad, kodus, rahvamuusikas, looduses. Aeg-ajalt antakse koos kontserte nüüdki. 2003.aastal osalesid õed ansambli Neiokõsõ koosseisus Eurovisiooni poolfinaalis Türgis Priit Pajusaare-Glen Pilvre lauluga „Tii“, mis jäi napilt finaalist välja. 2013. aastal Usbekistanis võitis Triinu Taul ida suurimal rahvusvahelisel muusikafestivalil “Sharq taronalari” žürii eripreemia ja nüüd tõi Eesti Muusikaauhinnad 2014 talle nominatsiooni etno-folgi kategoorias. Triinu Taul on laulnud ansamblites Virre, Vinlad, Pantokraator, Mahavok. Lauljatarile pakub suurimat rahuldust muusika loomine ja südamest-südamesse laulmine ja musitseerimine. Tema muusika sündi on inspireerinud nii loodus, inimesed, kauged igatsused kui ka see nähtamatu miski. 

 

Uues kontserdikavas „Maa hääl“ on olulisel kohal hääl kui instrument ja hääle erinevad tehnikad, mis inspireeritud erinevate rahvaste muusikast. Lugude arranžeeringud on sündinud koostöös bändi suurepäraste muusikutega. Bassist Henno Kelp ja trummar Roland Puusepp on mõlemad tuntud ansamblist Terminaator ja Pantokraator. Henno Kelpi jõuline bass kõlab ka ansamblites Gruuv group, Juhan, Heavy Beauty ja Dagö. Peeter Rebane on hinnatud kitarrist nii Dagö kui Maarja-Liisi jpt. artistide kontsertidel.

 

Muusikalised näited:

https://www.youtube.com/watch?v=djOQ9hYhLpA

https://www.youtube.com/watch?v=iWPNq1y0ITo

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank, kelle klientidele on piletid 20% allahindlusega! Hooaja peasponsorid on KAFO, ERGO ja Eesti Päevaleht ning majutuspartner My City Hotel, aastasponsorid United Motors, Tallink ja Aktaprint. Täname Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna linn, Hispaania Suursaatkond ja Prantsuse Instituut. 

 

Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee. Jazzkaare piletiinfot saab numbril 666 0030 või piletid@jazzkaar.ee. Vaata lisa www.jazzkaar.ee