fbpx

Maailmatasemel Joshua Redman Trio

27. aprill 2019
Christopher Toomberg

Soojal 25. aprilli õhtul sai Vabal Laval nautida Joshua Redman Triot, kes oli seekordse Jazzkaare üheks peaesinejaks. Lavale astus tõeline seltskond virtuoose, kes olid oma professionaalsuse juures ka sõbralikult soojad ning saavutasid publikuga põhimõtteliselt kohe hea kontakti.

 

Publikuga muljetas pärast kontsert Jazzkaare reporter Christopher Toomberg.

 

Peeter (27), projektijuht: No ikka vägev. Sellise kaliibriga tegijad Eesti laval – mul on au! Kõige enam imponeeris mulle ehk trummar, kes küttis täiega. Ja teised liikmed meeldisid muidugi ka. Võib-olla oleks tahtnud teiste instrumentide sekka kuulda ka veidike klaveriharmooniat, aga see ei takistanud otseselt elamuse saamist.”

 

Alo (45), muusikaõpetaja: Vapustav kokkumäng, tõelised maailmatasemel musitseerijad. Tahan lihtsalt lasta lendu oma tänuavalduse Jazzkaarele, et nad sellise kontserdi korraldasid. Lihtsalt super. Muusika kohta ühtegi halba sõna öelda ei ole. Kuna õpetan ka ise puhkpille, siis enim püsis mu pilk ikka Joshual, kes mängib tõelise tunnetuse ja dünaamikaga ning on ühtlasi suurepärane bändiliider. Suudab bändi ja selle tunnetust koos hoida, nagu ühte organismi.”

 

Marje (25), disainer: „Sellel kontserdil oli tõepoolest näha, kui väga muusikud esinemist nautisid ning kuidas kogu see energia kandus ka publikusse edasi. Kui panite tähele, siis muusikud oleksid justkui kogu kontserdi vältel naljakalt häälitsenud. Alguses tundus see võib-olla tõesti imelik, aga lõpuks harjusin ära ja sain aru, et see kõik on siiras ja planeerimata, vahetu emotsioon musitseerimisest. Otsekui muusikaline orgasm.”

 

Pille-Riin (30), õpetaja: „Elamus oli see tõesti. Nii kuulsad, andekad, tublid, professionaalsed, kuid – mis mulle kõige rohkem meeldis – nii soojad ja sõbralikud muusikud. Joshua tundus lisaks ka väga tark, ja ega see vale pole, nagu Peedu Kass kontserti sissejuhatavas kõnes ütles, pidi ta ju Yale’i ülikooli magistriõppesse astuma. Olen nõus, et jumal tänatud, et ta otsustas vaheaasta võtta ning selle muusikale pühendada. Nalja pakkus ka trummar, ega ma täpselt aru ei saanudki, mis tal seal lava peal täpsemalt juhtus, aga igatahes oli väga lõbus vaadata, kui ta Led Zeppelini looks trummikomplekti vahetas ning helimees mikritega järele pidi jooksma. Üldiselt meeldis kogu kontsert mulle väga.

 

JOSHUA REDMAN TRIO WITH REUBEN ROGERS & GREGORY HUTCHINSON (USA)

 

Koosseis:

Joshua Redman – saksofon

Reuben Rogers – bass

Gregory Hutchinson – trummid

 

Vaata kontserdi pildigaleriid siit!