Mad Sheer Khan tuleb taas Eestisse - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

28/05/2007 Mad Sheer Khan tuleb taas Eestisse

Uudised

29. juulil esineb Tartus Mad Sheer Khan, araabia juurtega dilrubamängija, kes juba korduvalt on mänginud end Eesti publiku südamesse.

Mad Sheer Khan (Prantsusmaa)
29. juuli kell 20 Athena keskuses Tartus

Muusik Mad Sheer Khan (Mahamad Hadi) sündis Alžeerias 1955. aastal araabia-pärsia segaperekonnas ning kolis peatselt elama Prantsusmaale. Kogemus kolme erineva kultuuri vahel olemisest on Mad Sheer Khanil võimaldanud arendada nende üpris erinevate kultuurimõjude kontaktist tekkivaid inspiratsiooni sädemeid omapäraseks sulamiks.

Orientaalsed juured lasevad ennast aimata kõiges, mida ta teeb. Enda sõnul on tema eesmärk olnud jätta seljataha kulunud kuvand `eksootilisest idast`. Seepärast ongi Khan väsimatult otsinud rütme, värve ja kõlasid, helilaade ja inspiratsiooniallikaid pigem kultuuride kokkupuutepunktidest. Samuti on tema soov oma loomingus panna linnalik ja maakultuur eksisteerima koos sama raami sees.

1982. aastal kuulutas New Musical Express, et Mad Sheer Khan on üks maailma kümnest parimast kitarristist.
Mad Sheer Khan on olnud koostööpartneriks sellistele tuntud muusikutele nagu Nina Hagen, Michael Hutchence, Keziah Jones, Sting ja Jean Louis Aubert.

Ansambel koosneb neljast muusikust:

Mad Sheer Khan – dilruba, vokaal – dilruba (tõlkes ‘südame hääl’) on 24-keelne radzhastani viiul. See on 300-aastane noobel pill, mis ühendab endas sitarit ja sarangit.

Celia (Prantsusmaa)- tanpura, harmoonium, groove-box PR202 – tanpura ja harmoonium on india raga-rituaali klassikalised instrumendid, mis loovad sobiva seisundimediteerimiseks.

Sergio (Kuuba) – djum djum, groove-box PR202 – djum djum on sügava tooniga madalsagedustel resoneeruv bass trumm kujutab endast õõnsat puupakku, mille külgedele on tõmmatud kitsenahad. Pärit Lääne-Aafrikast, kus neid kasutatakse transsiviivate vibratsioonide tekitajana yuruba tseremooniatel.

Hicham (Maroko) – karakabid, bandir – mõlemad on Põhja-Aafrikas levinud rütmipillid. Karakabid meenutavad kastanjette. Terava transsitekitava kõla tõttu mängivad nad olulist rolli lila’del, gnaava’de eksortsistlikel riitustel.

Piletiinfo:
Loožides ja rõdul istekohad 300 krooni
Saalis seisukohad 250 krooni ja 200 krooni (õpilane, üliõpilane, pensionär)