fbpx

Mahavoki „Galaktikad“ 16. ja 17. detsembril 19.00 Kumus

14. detsember 2010

Mahavoki „Galaktikad“ 16. ja 17. detsembril 19.00 KUMU auditooriumis Jõulujazzi festivalil.

Heini Vaikmaa on Mahavoki käekirja looja ja edendaja. Uus audioalbum „Galaktikad“ teeb kokkuvõtte Heini Vaikmaa instrumentaalloomingust läbi kolme aastakümne. Plaadil teevad kaasa Kare Kauks – loos „Selgeltnägija“, Triinu Taul palas „Kultuurimuul“ ja Rodrigo Fomin Estonia laevakatastroofi ohvritele pühandatud loos „Ever So Blue“. Kontsert on valdavalt instrumentaalne, pisut vokaalvürtsi lisavad Sven Himma ja Karl Madis.

Kosmilist haaret tähistavad plaadil lood nagu „Planeet-Z“, „Pulsar“, „Meridiaanid“, „Galaktikad“, mis on kõik avara kõlapildiga võimsalt kulgevad helindid. Sinna vahele mahub ka maisemaid lugusid nagu „Vanadel radadel“, „Kusagil kaugel“, „Kärestik“ jt. Kompositsioonid „Tulekahju“, „Ever So Blue“ ja „Tsunami“ on aga märk sellest, et Heini Vaikmaa valutab südant meie planeedil üha sagedamini juhtuvate katastroofide pärast.

Mahavoki 70-aastate fännidele on lisandunud hulk uusi, sest viimasel paaril aastal on ansambel andnud hulga audiovisuaalseid kvaliteetkontserte, kus oluline on iga detail . Kõik need kontserdid on pälvinud väga sooja vastuvõtu ning ansamblil on omalt poolt alati kuulajaile mõni hea üllatus varuks.

Vahepealsel n-ö vaikuse perioodil mängiti Mahavoki muusikat raadiotes harvemini. Heini Vaikmaa tegeles siis oma salvestusstuudio sisseseadmise ja täiustamisega, Kare Kauks andis oma energia ja armastuse perele ning teisedki olid hõivatud oma unistuste teostamistega. Üks Heini Vaikmaa unistusi oli jäädvustada oma jazz-rock looming heliplaadile. Nüüd on 17 looga 75 minuti pikkune «Galakatikate“ plaat valmis, värskeimad lood nagu «Analogue» on valminud vaid mõned nädalad tagasi. Paljudes kompositsioonides on Heini Vaikmaa kasutanud oma elektroonilisi abimehi, mille hingeelu on ta stuudiotööd tehes ja reklaamfilmidele muusikat kirjutades hästi tundma õppis.

Pisut ajaloost – Mahavoki nimi on kokku pandud grupi algkoosseisu kuulunud muusikute perekonnanimede esitähtedest: Karl Madis, Kalev Aas, Sven Himma, Raul Arras, Heini Vaikmaa, Peeter Oronen ja Kristjan Kirme. Mahavoki nime all esineti esimest korda 1982. aastal “Radari” soojendusansamblina. Esialgu moodustasid repertuaari tuumiku jazz-rock lood. Inspiratsiooni sai Heini Vaikmaa John McLaughlinit, Jeff Becki, Joe Zawinuli ja teisi toonaseid fusion-staare kuulates. Maailma muusikatrende jälgides ja nautides kujuneski Heini Vaikmaa enda loominguline käekiri, kus on rohkelt kõlavärve, atmosfääride avarust ja parasjagu dramaatilist pingetki.

Jõulujazzi kontsertidel esinetakse koosseisus:
Heini Vaikmaa – kitarrid, klahvpillid, elektroonika ja vokaal
Raul Arras – bass
Roland Puusepp – trummid
Sven Himma – löökriistad ja vokaal
Kalev Aas – klahvpillid
Karl Madis – saksofon ja vokaal
Triinu Taul – parmupill, torupill, vilepill

Piletid hinnaga 250.- ja 200.- (õpilane, tudeng, pensionär) Piletilevist ja tund enne algust kohapealt.

Kohtumiseni Jõulujazzi kontsertidel!