fbpx

Mai Leisz – haruldane liblikas

29. aprill 2019
Eeva Trei

27. aprillil esitles Saaremaalt pärit bassist Mai Leisz oma uut albumit “Metamorphosis”. Rootsist Los Angelesse stuudiosse lennutatud bändikaaslastega salvestati viie päeva vältel looduse haruldustest ja muutustest inspireeritud maalilist muusikat, millega täidaks terve galerii.

Publiku kontserdijärgset meeleolu jäädvustas Jazzkaare veebireporter Eeva Trei.

Meelis Punder, ansambel Karavani bassist:
Väga ilus kontsert! Üksteise tunnetus on väga hea, mis siis, et bändi koostöösse on pikad vahed jäänud, nagu nad ütlevad, toimib ju fantastiliselt. Pedaalkitarr ja jazz – ma arvan, et keegi pole sellist asja varem kuulnud, väga hea sümbioos, viimase peal, mulle meeldis!

Karl Tammaru, ansambel Alliansi bassist:
Mulle on kogu aeg tema muusika väga sümpatiseerinud. Klaverit ei olnud väga kuulda ja bassimängijana ei meeldinud mulle uue roosa pilli saund – see on puhtalt isiklike eelistuste küsimus. Kujutan ette, et pedaalkitarri on ülimalt keeruline mängida, sest pead väga täpne olema – umbes nagu fretless-bassilgi, mille puhul on intonatsiooni küsimus väga tugev.

Maie, radioloog, ja Kristjan, TTÜ vanemteadur
Kristjan: Mina kuulsin Mai Leiszi esimest albumit ja sealt tekkis tema muusika vastu huvi. Meeldis, et ta tegi [täna] oma esimeselt albumilt “January Dedicationit”. Uue albumiga ei ole jõudnud veel harjuda. Avalugu meeldis väga – emotsionaalset hästi lahe. Trummar ja saksofonist torkasid oma mänguoskuse poolest silma. Minul olid klaveriga probleemid, seda oli vähe kuulda – ilmselt sôltub ka sellest, kus kohas saalis seista.
Maie: Pedaalkitarri ei kuulnud sellest muusikamassist eraldi kuigi palju välja.
Täname Mihklit, kes meid siia kutsus!

MAIGROUP FEAT. GREG LEISZ (Eesti-USA-Rootsi)

27. aprillil 2019 Punases Majas

Koosseis:

Mai Leisz – bass

Greg Leisz – pedal steel kitarr

Björn Arkö – saksofon

Simon Berggren – klaver

Calle Stålenbring – kitarr

Jonathan Lundberg – trummid

Vaata kontserdi pildigaleriid siit.