fbpx

Mart Sooga nõiametsas ja improvisatsioonituules

13. oktoober 2014
Minna Sild

Sügisese reede õhtul kogunesid Mart Soo loomingu austajad Teater NO99 Jazzklubisse. Ees ootas rännak läbi kahe erineva muusikamaailma, mis oli täis naudingu- ja üllatushetki. Kontserdist muljetas ja publikut küsitles Minna Sild. 

Soo alustas kontserti ansambliga Kulgejad ning juhtis kuulajad virtuooslikult läbi uneleva nõiametsa, tõustes vahepeal pilvede vahele hüplema ning leides aega ka sisekaemuseks minoorsete harmooniate taustal. Mõnedes lugudes lülitus koosseisu Tuuli Velling, kelle aus ja heas mõttes tahumatu vokaal pakkus kitarriga kahekõnes kõrvuteritavat kontrasti. Mart Soo oli publikuga suheldes lihtne ja vahetu, pühendades lugusid oma pereliikmetele ning vabandades muigega valdavalt minoorses võtmes lugude pärast. Üldmulje polnud aga sugugi minoorne, vaid õrn ja headest mõtetest pulbitsev.

 

Kontserdi teises pooles vallutas lava trio ASK, kes publiku otsemaid oma loomingu elavaks osaks integreeris. Jazziklubi õhkkond elavnes ning ruumi täitsid kilked ja naerupahvakud, kui Andres Noormets heatahtlikult teravat lüürikat pilduma hakkas. Õhku paiskusid kõikvõimalikud ja võimatud kõrvu kriipivad ja paitavad helid, mis olid pärit hoopis teiselt planeedilt, kui esimeses pooles kuuldu.

 

Susanna, tervishoiutöötaja: Väga meeldis esimese poole unelev ja helge toon. Ostan kindlasti plaadi ka!

 

Rainer, finantstöötaja: Vau, kui vastuolulised ja erinevad koosseisud. Kulgejaid olin enne kuulnud ja nende loodavat meeleolu tulingi siia täna otsima. Aga kontserdi teine pool oli suur üllatus, ma ei oskagi veel seisukohta võtta, kas meeldis või mitte. Midagi väga omapärast oli see küll.

 

Katrin, muusikaarmastaja: Ma pole ammu ühelgi kontserdil nii palju naerda saanud, väga üllatusterohked ja tabavad sõnumid. Ei oska oma emotsioone sõnadesse pannagi…need on väga head emotsioonid!

 

Siiri, ettevõtja: Ma ei teadnudki, et Eesti muusikamaastikul sellised tuuled puhuvad. Väga kirju pilt jäi silme ette ja kõrvu ka. Ma usun, et hea muusik peabki oskama üllatada ja erinevat kvaliteetset kraami pakkuda. Tuleksin sellisele kontserdile veelkord ja kutsuksin sõpru ka kaasa.

 

Teater NO99 Jazziklubi, 03. oktoober 2014, kell 22.00

Mart Soo 50

Koosseis:

Kulgejad

Mart Soo – kitarr

Raun Juurikas – klahvpillid

Taavo Remmel – bass

Brian Melvin – trummid

Tuuli Velling – vokaal

 

ASK

Taavi Kerikmäe – klahvpillid, elektroonika

Mart Soo – kitarr, elektroonika

Andres Noormets – sõna