fbpx

Meelis Vind annab oma muusikale uue hingamise

28. november 2011

Artikkel ilmus Eesti Päevalehes reedel 25. novembril 2011 autoriks Marje Ingel
 

Kontrastne klarnetist Meelis Vind räägib, mis suunda tema loominguline tuulelipp Jõulujazzil näitab.

Meelis Vindi muusikaline tuulteroos ulatub mitmesse ilmakaarde. Tänavu on ta jõudnud koos Ameerika beatboxer’i Napoleon Maddoxiga Eesti tummfilmi helindada, Läti torupilliansambliga Auli Nõmme Jazzi suvefestivalil esineda ja oma „tuule jõul” töötava ansambliga VindPower plaadimaterjali salvestada.

„Kontsert „Kauge Vaikus kostab läbi Kõige” on minu esimene katse kirjutada muusikat keelpillidele. Varem ei ole ma keelpillidele kunagi midagi arranžeerinud ega kirjutanud, vaatamata sellele, et ma olen 25 aastat ERSO-s istunud otse keelpillide kõrval, ja see tundus huvitav,” ütleb Vind ja täpsustab, et kavas on kindlasti omal kohal ka rütmid. „Koosseisu kuuluvad veel India trummid tablad ja harf, mille kõla mulle väga meeldib. Kõik lood on enda kirjutatud ja enamasti uued. See pole tegelikult džäss, aga ma ei tahakski mingit žanrimääratlust ette anda.”

Tooni annavad juhused

Sügisesel džässisündmusel Tallinn Jazz Weekend võis Vindi näha ja kuulda ägedamat muusikat tegemas – VindPower oli kõige rajum ansambel Von Krahli kahe korruse peale kokku. Vind tunnistab, et praegu on tal lihtsalt vaja, et nurk tema muusikategemise vahel oleks 180 kraadi. Kuigi aktuaalsem on VindProject3, on ka VindPowerist uudiseid. „Plaat on praegu miksimise järgus, loodetavasti ilmub järgmisel aastal,” räägib ta.

Vind nendib, et huvitavad proovikivid leiavad ta enamasti ise üles ja näitavad kõigepealt jäämäe tippu. Suvel andis ta põneva kontserdi koos Läti torupilliansambliga Auli. „Sattusime kontrabassimängija Toivo Undiga Otsa-kooli ees kokku, ta võttis mul varrukast kinni: mul on sulle üks pakkumine. Mina muidugi: teeme ära! Aga kui ma pärast Youtube’ist Auli klippe vaatasin, siis mõtlesin küll, et millele ma nüüd alla kirjutasin!” meenutab Vind juhuste jada.

Samasugune lugu juhtus tal paar aastat tagasi Anne Ermiga, kes ükskord sügisel helistas ja teatas, et Vind peaks otsekohe Napoleon Maddoxiga kokku saama. Saidki mehed kokku ja jämmisid veidi. Mõni kuu hiljem helistas Erm uuesti: „Ma panin teile nüüd kontserdi Jazzkaarele.”

Napoleon Maddoxiga oli Vindil kontsert ka tänavu festivalil „Tummfilmid tõstavad häält”, kus nad helindasid Eesti mängufilmi „Noored kotkad”. „Tuleb olla väga tänulik inimestele, kes nii erinevad asjad omavahel kokku viivad. Ise ei jaksaks ega jõuaks selliseid võimalusi otsida,” kiidab Vind.

 
Artikkel ilmus Eesti Päevalehes reedel 25. novembril 2011 autoriks Marje Ingel 
Vaata ilmunud artiklit EESTI PÄEVALEHE KODULEHELT