fbpx

Meeliülendav kontsert noortelt Eesti jazzmuusikutelt

21. aprill 2015
SILVIA LUIK

Esmaspäeva õhtupoolikul, 20. aprillil kogunes rahvas Telliskivi Loomelinnaku Punase Maja saali, et kuulata peagi algavat noorte jazzmuusikute kontserti. Viimane oli aga täielikult välja müüdud, nii et isegi istekohtadest tuli puudust. See aga ei häirinud kedagi, sest eesmärgiks oli ikkagi head muusikat nautida.

 

Lavale astusd kolm omanäolist kollektiivi: oma viiendat sünnipäeva tähistav Abraham’s Café oma muusikaga uuelt albumilt; Kadri Voorand Trio koostöös soome trummari Tatu Rönkköga ning Holger Marjamaa trio. Kontsert meeldis publikule väga  – see oli suurepärane ülevaade Eesti jazzimaastikul toimuvast.

Kristo (29): Väga tore kontsert oli, eriti meeldis Kadri Voorand – ta tegi vähese ajaga kõige rohkem. Kindlasti külastan tema kontserte veel. Abraham’s Café oli üllatav oma maailmamuusika taustaga, rahvapillide kasutus on huvitav lahendus.

Sigrid (39): Minu lemmik oli Kadri Voorand, tema kontserdile me tegelikult tulimegi. Tema loomingulisus ja suurejoonelisus ning vaimukus jättis suurepärase mulje, kuid ka teised koosseisud olid üllatavad.

Liia (57): Kontsert oli väga tore, kõik esinejad olid suurepärased ja omanäolised. Minul on muidugi uhke tunne oma poega laval mängimas näha, ta musitseerib Abraham’s Cafés. Teised olid samuti väga tublid.

Maimu (22): Kõik olid väga omanäolised, mind ikka Kadri Voorand üllatas – ta teeb oma asja ja teeb seda väga lahedalt. Abraham´s Café oli tore, tahaks juba uut plaati.

Lauri (19): Kõik olid väga erinevad, kuid oleks võinud olla erinevad kontserdid, sest praegu olid kõik kokku surutud, kuid väga suurepärane kontsert!

Karl-Madis (18): Väga äge kontsert, kõik on oma ala profid. Tahaks ka kunagi sinna jõuda!

 

Koosseis:

Abraham’s Cafe koosseis:

Marten Altrov – klarnet, bassklarnet

Kaspar Uljas – akordion, bandoneon

Madis Meister – kitarrid

Joonas Pärn – oud

Martin-Eero Kõressaar – kontrabass, fretless bass

Tõnis Kuusk – trummid, perkussioonid

 

Holger Marjamaa Trio koosseis: 

Holger Marjamaa – klaver 

Heikko Remmel – kontrabass

Jonatan Sarikoski – trummid

 

Kadri Voorand Quartet koosseis: 

Kadri Voorand – vokaal 

Virgo Sillamaa – kitarr 

Taavo Remmel – kontrabass 

Tatu Rönkkö – trummid