fbpx

Fabrizio Bosso Quartet – kaasahaarav, šikk ja intrigeeriv!

24. aprill 2013

23. aprilli õhtul muutus Merepaviljon muusikat täis kinosaaliks ning näitamisele tuli Dino Risi 1962. aasta kultusfilm „Il sorpasso“, mida helindas võrratu Fabrizio Bosso Quartet Itaaliast. Publik jäi rahule nii kõlanud muusika kui ekraanil näidatud filmiga.

Ansambel võlus uute ja huvitavate seadetega tuntud viisidest nagu „Quando, quando, quando“, mis pakkusid publikule palju äratundmisrõõmu. Kes jälgis rohkem muusikat, kes filmi – igas mõttes oli see Eestis ennenägematu audiovisuaalne elamus silmaringi laiendajaks ja kosutavaks vahepalaks festivalimelus.

Kuulajate muljed panid kirja Maarja Hindoalla ja Ave-Lii Idavain.

Tanel (33), kaubandus: Kaasahaarav oli, šikk lausa. Filmile ei olnudki teksti vaja, muusika iseloomustas kõike, mis seal toimus.

Grete (20), üliõpilane: Väga kihvt oli. Minu jaoks film ja muusika tasakaalustasid üksteist. Muusika võibolla jäi filmi vaatamise juures taustaks, aga see oli hea taust.

Kerstin (31), Rahvusooper Estonia orkestrant: Algul ma kartsin, et jääb võõraks või et filmil ei ole sisu, aga tegelikult lõpp oli kurb ja mulle väga meeldis, sellepärast ma praegu koju ei kiirustagi. Film domineeris rohkem. Kuna ma tegelen ise muusikaga, siis ma keskendusin alguses sellele, aga mingi hetk see muutus taustaks, kui ei olnud just tuttav lugu.

Mehis (45), tervishoid: Väga äge oli! Tuttav olin nendega nii palju, et vaatasin internetist videosid ja kuulasin enne muusikat. Nii tore oli! Filmi ja muusika kooslus oli väga põnev. Mingis mõttes muidugi juhtis tähelepanu kõrvale muusikutelt, aga samas ikkagi harmoneerus. Ei olnud selline film, kus palju teksti on, oli rohkem nagu tummfilm. Oligi tore, et teksti ei olnud, muidu oleks liiast olnud. Liiga palju, mida jälgida.

Ljubov (27), finantssektor: Väga meeldis! Varem ei olnud kuulnud nendest esinejatest. Enne pileti ostmist guugeldasin ja vaatasin Youtube`ist videosid. 

Mervi (31), lasteaiakasvataja: Väga kena kontsert oli. Ei ole enne jazzi kuulanud. See oli mu esimene kokkupuude jazziga ja olen lummatud. Leidsin kontserdi internetist ja otsustasin kuulama tulla.

Leili (54), meedik: Super! Väga hea! Nii professionaalne! Saime nii hea emotsiooni. Kogu see koostöö ja meisterlikkus… Film aeg-ajalt natuke häiris, aga vahepeal ei pannud enam tähele seda.

Anne (37), pilates-treener: Väga tore! Koos filmiga oli ka silmale midagi vaadata. Muidugi olid mehed ka väga ilusad!

Kaia (28), tantsuteraapia: Polegi tükk aega käinud sellist klassikalist jazzi kuulamas. Nii meeleolukas!

Anneli (35), IT-sektor: Väga hea! Tegelikult tulime kontserdile sellepärast, et see sobis meie ajakavaga, aga tuleb välja, et muusika sobis muidu ka!

Merepaviljon, 23. aprill 2013, 21:00.
Fabrizio Bosso Quartet
Koosseis:
Fabrizio Bosso – trompet
Luca Mannutza – klaver
Luca Bulgarelli – kontrabass
Lorenzo Tucci – trummid