fbpx

Kontserdikaja: Mitsoura – maagiline muusika lilleaias

30. august 2004

27. augustil Kadrioru lilleaias Jazzkaare sügishooaja avanud Mitsoura kontsert tekitas publikus elevust ja rahulolu.

Reede. Kadrioru Lossi Lilleaed. Ilm ilus ja päikesepaisteline. Õhkkond hubane. Kuulajaid kindlasti üle poole tuhande. Kõikjalt hõõgub imeilusate rooside lõhna. Esineb Mitsoura, omapärase hääletämbriga neiu Mitsou ja rahvuslikel pillidel mängiv bänd. Selle kontserdiga sai alguse Sügisjazz.

Publiku muljeid uuris Miina Mälgand Jazzkaare pressikeskusest.

Mariliis (16), õpilane:“Kontsert meeldis väga, sest laulja Mitsou hääl on täiesti imeline. Miljöö on vapustav, aed ja lilled ja kõik see on ju vanaaegne ja nii ilusti korda tehtud. Väga mõnus.”

Külli (43), nõustaja: “Ma saan aru, et siin käiakse juba aastaid kontserte kuulamas, aga mina olen siin esimest korda. Siin on vaba õhkkond. Väga ilus ümbrus.
Muusika on muidugi fantastiline. Hästi eriline on see, et kokku on pandud india ja mustlasmuusika. Laulja hääl on selline indialik ninahääl, aga ta laulab ikka rohkem mustlaslikult ning see on väga omapärane. Natuke robustne ja samas eksootiline. Väga huvitav ja rütmid on head. Saateansambel on ka hästi hea, see paneb kohe tantsima. Ma kogu aeg tantsin.”

Ene (54), Eesti Päevalehe ajakirjanik: “Väga omapärane. Miljöö on suurepärane. Mõtlesin, kas seda oleks parem siseruumis kuulata, aga tõenäoliselt on siin ikka sound parem. Kokkuvõttes ikka väga hea. Algus oli natuke ehmatav, võõras meile. Kuulsin sama esitajat raadiost ja siis natuke kahtlesin, kas ma väga tahan tulla. Tulin ja järjest paremaks läheb.”

Koidula (57), arvutidisainer: “Väga meeldib, sest mulle meeldib Ungari muusika ning ka mustlasmuusika. Need mõlemad kokkupanduna on väga head. Lossi aed on sellise muusika jaoks väga ilus ja sobiv koht. Väga meeldib.”
Koidula kõrval seisev härra: “Meeldis kah, aga kohvikus intiimses olukorras oleks parem olnud!”

Tütarlaps (18), üliõpilane: “Väga huvitav. Ei ole üldse väga jazz, aga samas tüüpiline viimaste aastate Jazzkaare ürituste kohta. Väga hea, mis ma ikka oskan öelda.”

Kerttu (30), raamatukogu töötaja ja Mall (32), raamatupidaja:
Kerttu:“Minu meelest väga vapustav kontsert. Tõsiselt meeldib. Visuaalne külg on vapustavalt ilus, midagi sellist ei ole ma varem tõesti näinud.”
Mall:“Kaasakiskuv. Unustad ennast kohe kuulama ja elad muusikasse täiesti sisse. Väga meeldib.”

Konsultandist Kaur on väga napisõnaline võibolla ka muusikast kaasaviidud: “Ilus,” on tema lõplik vastus.

Ka reklaamindusega tegelev Vallar Soone ei oska midagi rohkemat mainida, kui et:“Väga meeldib ja nii ongi!”