Moskva tippsaksofonist täna NO99 jazziklubis!

11. aprill 2010

12. aprillist kuni 16. aprillini annab koos eesti jazzmuusikutega Eestis kontserte vene saksofonimängija Aleksei Kruglov.

Multiinstrumentalist, poeet, helilooja – kõik need sõnad kõlbavad iseloomustama vene saksofonimängijat Aleksei Kruglovi, kes 30-aastasena on juba võitnud mitmeid prestiižseid konkursse Ida-Euroopas (“Crystal Note” Riias jt) ning esinenud paljudel festivalidel. Ta on teinud koostööd näitlejate, kunstnike ja luuletajatega ning tunneb end koduselt nii võimsa sümfooniaorkestriga kui ka miniatuurse kammeransambli koosseisus esinedes. Kruglovi repertuaari kuuluvad ka muusikalisl iteratuursed kavad Puškini, Lermontovi, Jessenini, Majakovski jt. luuletustele.

Kruglov mängib projektides koos mitmete Vene džässi vanema generatsiooni tipptegijatega nagu Oleg Udanov (avangardse ansambli Jazz Group Arhangelsk trummar), German Lukjanov, Igor Širokov. Kruglov on mänginud ka koos legendaarse Ganelin Trio liikmetega nagu näit. Vladimir Tarasov.

2004. aastal õppis Kruglov USAs Dave Brubecki Instituudis ja esines Monterey džässifestivalil Christian McBride´i ansambliga. Tema lavapartnerite sekka on kuulunud ka Alex Sipiagin, Arkady Shilkloper, Gary Bartz, Jimmy Heath jpt.

Kruglov on andnud välja kaheksa albumit, neli neist Moskva ühe tuntuima avangardset muusikat viljeleva Kruglõi Band´iga. Tema värskeimaks projektiks on duo Vladimir Tarasoviga.

Kruglov ei esine Eestis esmakordselt. Novembris 2007 andis ta NO99 džässiklubis menuka kontserdi oma kvartetiga. Nüüd saab Kruglovi näha mängimas koos Eesti parimatega.

Koosseis:
Aleksei Kruglov – saksofon
Jaak Sooäär – kitarr
Tanel Ruben – trummid
Mihkel Mälgand – bass

Kontserdid toimivad:
esmaspäeval 12.04 Tallinnas Teatri Puhvetis,
teisipäeval 13.04 Viljandis klubis Puhas Kuld,
kolmapäeval 14.04 Pärnus Hahni Pubis,
neljapäeval 15.04 Tartus Genialistide Klubis ja
reedel 16.04 Tallinnas NO99 Jazzklubis.

Lisainfo Eesti Jazzliidu kodulehelt.