fbpx

Muretu ja sütitav bluus tegi meeleolu heaks

18. aprill 2014
Mari Hiiemäe

Paljasjalgse ja teksades bluuskitarristi James Daltoni rõõmsameelsus ja vaba olek pani end vabana tundma ka publiku.

Daltoni sooloesinemine Tartu FEEL GOOD music cafés oli vaba ja vahetu esimestest hetkedest alates. Esimeste lugude ajal oli kontserdipaika pandud publikutoolidest täitunud napilt pooled, kuid Dalton ei lasknud ennast algsest kuulajate nappusest segada – jäi mulje, et sama intensiivse ja heatujulise kontserdi oleks ta andnud ka vaid ühele inimesele. Esinemise kulgedes sai saal lõpuks servani täis ning Dalton tundis ennast jätkuvalt nagu kala vees.

„See on teie show, mina ainult aitan!“ julgustas esineja publikut enda eelistustest märku andma, „Kui teile meeldib, trampige jalgu või plaksutage, et ma teaksin, mida teile järgmisena mängida“.

Nagu välja reklaamitud, mängis Dalton peamiselt bluusi. Veidi kompas artist ka kantrimaastikku ning testides publiku meeleolusid ning soove, laulis vahele ka mõned laulud, mida ta ise nimetas traditsioonilisteks Ameerika meloodiateks. Näiteks “The House of the Rising Sun” või Ben E. Kingi “Stand by Me”.

Daltoni vahendid olid väike ilusa kujuga mandoliin, kitarr ja iga helistiku jaoks kamalutäis suupille, mida ta aina vahetas, küsides alatasa publiku eelistusi, millise pilliga ta mängida võiks. 

Dalton on küps muusik – julge, enesekindel ja publikusõbralik, kes suudab panna kuulaja tundma, et artist mängib just talle. Väga spontaanse ja sütitava esinejana täitis Daltoni etteaste ülesande, mis võiks olla kõikide kontsertide eesmärk – mõjuda vabastavalt ning tõmmata kuulaja tähelepanu endale sedavõrd, et väljaspool kontserdipaika asuv maailm läheb korraks meelest.

Enamik esitatud lauludest ei olnud Daltoni omalooming, kuid ta tegi palad sümpaatselt enda omaks, vahel muutes sõnu ning lisades suupillipartiisid, mandoliini- või kitarrisoolosid ja hõikeid. Nauditav oli vaadata, kui vahetult ja süvitsi Dalton oma muusikasse sisse elas, samas sellesse kadumata, vaid aidates ka publikul jõuda muusikasse, mida ta ise siiralt ja kirglikult näis armastavat. 

 

James Dalton

17. aprillil kl 22 Tartu FEEL GOOD music cafés

Koosseis:

James Dalton – laul, kitarr, mandoliin, suupillid