Muusika ETVs: Sting, Tüür ja Eesti Noorte Sümfoniettorkester

13. detsember 2009

Siit leiad ETV muusikasaadete ülevaate vahemikuks 14.-20. detsember.

Alates tänasest jõuab jazzkaar.ee lugejateni ülevaade tuleva nädala muusikasaadetest ETVs.

Neljapäeval 17. detsembril kell 22.30
Kordus reedel 18. detsembril kl 12.40
MI
Kui Erkki-Sven Tüür toob lavale süntesaatori, on see juba iseenesest muusikasündmus. Kui laval on In Spe, on MI kohal. Saatejuht Timo Steiner, režissöör Erle Veber.

Neljapäeval 17. detsembril kell 23.00
Muusikadokumentaal “Sting. Ühel talveööl…” (Sting a Winters Night…, Inglise 2009)
Film loob pildi samanimelise kontserdi saamisloost alustades albumi salvestamisest Stingi kodus Itaalia maakohas ja lõpetades viimaste kontserdiproovidega Durhami katedraalis. Sel teel külastab Sting oma lapsepõlve maid ja sõpru, bändikaaslasi ning meenutab olnut. Režissöör Jim Gable.

Reedel 18. detsembril kell 13.10
Esineb Eesti Noorte Sümfoniettorkester (ETV 1990)
Ettekandele tulevad Giovanni Bottesini “Grand duo” ja Arvo Pärdi “Collage teemal BACH”. Dirigent Toomas Kapten. Režissöör Jaanus Nõgisto, toimetaja Heli Vilu.

Laupäeval 19.detsembril kl 17.00
ETV live: Bonzo ja Unelmate Orkester
Võimsa, kuid maheda häälega Bonzo ja tema Unelmate Orkester kontsertsarjas ETV Live. Viljandi Pärimusmuusika Aidas musitseerisid Bonzo (kitarr, hääl, suupill), Alari Piispea (kontrabass, bass, duuba), Margus Tammemägi (löökriistad), Ahti Bachblum (klaver, harmoonium), Tõnu Timm (kitarr, lap-steel), Meelis Unt (klarnet, saksofon), Tanel Aavakivi (trompet), Karl Laanekask (kitarr, bandžo). Režissöör Ove Musting, valguskunstnik Rene Jõhve. Kontserdi korraldas Eesti Pärimusmuusika Keskus.