fbpx

Muusika jaanuarinumbris ülevaade Jõulujazzist

29. detsember 2006

Äsja trükikojast saabunud ajakirja Muusika jaanuarinumbris tuleb pikemalt juttu Jõulujazzist ning ülevaade tänavustest muusikafestivalidest.

Jaanuari Muusika kajastab festivali Jõulujazz, keskendudes vokaaljazzi kontsertidele. Madli-Liis Parts kirjutab pikemalt festivali peaesineja Dee Dee Bridgewateri kontserdist, leides, et lauljatar õigustas igati oma diivaseisust, sulatades terviklikuks jazziliku vaba fantaasialennu, inimhääle piiritud võimalused ja dramaatika.

Joosep Sang kirjutab Jõulujazzil esinenud eesti lauljatest Helin-Mari Arderist, Hedvig Hansonist ja Rebecca Kontusest, kiites neist eriti viimast.

Margus Kiis võtab kokku Eesti festivali-aasta 2006, peatudes eelkõige mitte-peavoolu festivalidel, millel ka rahvusvaheline mõõde: Rabarock, Plink Plonk ja Hard Rock Laager.

Plaadiarvustuste rubriigis Melomaan leiavad kajastamist Rhythm Doctori „Tulgu Malakas”, John Legendi „Once Again”, Barbarizi „Auh!” ja mitmed teised.

Veel on jaanuari Muusikas intervjuu nüüdismuusika teenäitaja Louis Andriesseniga, arvustused gruusia meeskoori Tbilisi ja eesti ansambli Wirbel ühistuurist, „Tuhkatriinu” ooperilavastusest, Vox Clamantise sünnipäevakontserdist ja palju muud.

Muusika kaanepersioon on soome ooperilaulja Jaakko Ryhänen.

Info vahendas ajakirja Muusika toimetaja Joosep Sang.