fbpx

Muusikatriaadi programm näitab muusika erinevaid külgi

13. aprill 2011

Sel nädalal Viljandis ja Viljandimaal toimuv sündmustesari Muusikatriaad alustab koolikontsertidega 13. ja 14. aprillil. Hallistes, Abja-Paluojas, Kõpul ning Puiatus astuvad üles TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia jazz-, pärimus- ja koolimuusika tudengid.

Sel nädalal Viljandis ja Viljandimaal toimuv sündmustesari Muusikatriaad alustab koolikontsertidega 13. ja 14. aprillil. Hallistes, Abja-Paluojas, Kõpul ning Puiatus astuvad üles TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia jazz-, pärimus- ja koolimuusika tudengid.

Sama päeva õhtul tasub sammud seada Viljandi Jaani kirikusse, kus kell 18 algab TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõudude heategevuskontsert. Kontserdi tulu eest ostetakse muusikainstrumente, mis antakse Viljandi Laste- ja Sotsiaalabikeskusele. Kontserdil esinevad Aleksander Sünter, Juhan Suits, Aaro Tetsmann, Piret Villem, Bert Langerer, Jorma Toots, Guldžahon Jussufi, Sirje Medell, Ain Agan, Robert Jürjendal, Villu Veski, Harry Illak, Konstantin Tsõbulevski ning Viljandi Noorteorkestri solistide ansambel.

Triaadi teisel päeval toimuvad muusikaga seotud sündmused kultuuriakadeemia ruumides. Kell 15.00-16.30 saab kultuuriakadeemia peamaja ruumis 105 kuulata avalikku loengut muusikaettevõtlusest, mida loeb Jüri Makarov. Muusikamaja kammersaalis (Jakobsoni 14) algab kell 18 kodumaine rokk-komöödiaga: „Kormoranid ehk nahkpükse ei pesta” koostöös Männimäe külalistemajaga. Filmi lõppedes tasub minna ka Viljandi Muusikakooli orkestrimajja, kus kell 20 algab Muusika Kuulamise Klubi. Sel korral on võimalus kuulata TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia direktori Anzori Barkalaja muusikavalikut.

Mitmepäevase sarja üheks oodatuimaks sündmuseks on reedel, 15.04, kell 10 algav noorte muusikute konkurss Pärimusmuusika Aida suures saalis. Konkursil esitavad Eesti ja Hiina noored muusikud pärimusmuusikaseadeid, lugusid soolopillil ning omaloomingut. 2011. aasta põhikonkursi finaalis on Anne Arrak, Erko Niit, Eva-Lotta Vunder, Lauri Kadalipp, Lauri Lehtsaar, Martin Kuusk, Sänni Noormets, Villu Talsi, Karel Kasak, Jaana Oberst, Liina Vokk, Maarja Nuut, Tõnu Tubli ja Taavi Toomsalu. Omaloomingu konkursi finaalis võistelvad: Erko Niit, Kaarel Kuusk, Lauri Lehtsaar, Liina Vokk, Maarja Nuut, Martin Kuusk, Sänni Noormets, Villu Talsi, Laura Junson ja Argo Vals.

Lisaks on aida ruumides võimalik tutvuda audioseadmeid tootva firma Audese tehnika ja tehnoloogiatega ning kuulata kõrgkvaliteetset muusikat Audese tehnika abil.

Muusikatriaad lõpeb konkursi võitjate väljakuulutamise ja tunnustamisega kell 19, millele järgneb kell 20 algab Sandra Sillamaa kontsert ja Rootsi tantsumaja. Sissepääs kõigile Muusikatriaadi sündmustele on tasuta. Heategevuskontserdi jooksul kogutakse toetusi Viljandi Laste- ja Sotsiaalabikeskusele.

Lisainfo:
Hannele Känd
TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia spetsialist, Muusikatriaad 2011
pressiesindaja
Tel: 5669 8839
E-post: hannele@kultuur.edu.ee