Nädala pärast algab Viljandi kitarrifestival 2010

15. september 2010

21.- 25. septembril 2010 toimub Viljandis kolmas improvisatsioonilise kitarri festival. Viljandi kitarrifestivali eesmärgiks on edendada improvisatsioonilist ja stiiliülest kitarrimängu.

Viljandi kitarrifestivali peaesinejaks sel aastal on Rootsi tippkitarrist Ulf Wakenius, kes astub üles lugupeetud Rootsi dirigendi Örjan Fahlströmi ja Estonian Dream Big Bandiga. Viljandis esinevad veel Ben Monder (USA) koos Kristjan Randaluga, Niklas Winter Soomest koos Siim Aimla ansambliga, Jacob Young Norrast koos kaasmaalasest saksofonist Bendik Hofsethiga, Oleg Pissarenko Quartet ning soolokavaga Paul Daniel. Kuna kitarrifestival tutvustab igal aastal erinevaid kitarri sugulaspille, siis tuleb Viljandisse ka tunnustatud bassimängija Yves Carbonne Prantsusmaalt, kes musitseerib koos Raul Vaiglaga.

MTÜ Viljandi kitarrifestival annab välja iga-aastast Tiit Pauluse nimelist Noore Kitarrimängija preemiat, mis aitab ühel väljapaistval Eesti noorel muusikul ennast kitarriõpingute alal täiendada. Eelmisel aastal osutus selleks Erki Pärnoja. Tema kontsert koos trummari ja löökriistamängija Kristjan Kallasega avab sel aastal Viljandi kitarrifestivali.

Korraldajad soovivad festivali raames koondada kitarritudengeid Eestist, Lätist, Leedust, Soomest ja Rootsist meistrikursustele. Toimuvad jamsessioonid, õpitubade ülesastumised, kus esinevad tudengiprojektid ja festivali kitarriorkester.

Viljandi kitarrifestivali peamised koostööpartnerid on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Tallinna Filharmoonia, Eesti Kultuurkapital ja Viljandi Linnavalitsus.

Vaata lisaks www.viljandiguitar.ee