fbpx

Nädalalõpp värske saksa muusikaga

30. september 2011

7. ja 8. oktoobril saavad jazzisõbrad nautida kaht haaravat ja värsket jazzikontserti saksa muusikutega. Reedel astub Teater NO99 Jazziklubis üles Berliini jazzitrio Klima Kalima, kes on oma energilise ja professionaalse muusikaga juba varemgi eesti kuulajaid rõõmustanud. 2008. aasta veebruaris võitis trio Saksamaa “Uue muusika” auhinna. Bändi nime kohta ütleb Kalle Kalima, et Klima tähendab kliimat – atmosfääri, mille bänd loob oma mänguga.

Helsingis sündinud ja Saksamaal elava kitarristi Kalle Kalima virtuoosne kitarrimäng on tuntud ansamblitest Klima Kalima, Johnny LaMarama (millega esines ka Jazzkaarel), Nuijamiehet, Momentum Impakto, Sonny Heinilä Band jt. Ta on õppinud Sibeliuse Akadeemias, Berliinis Hans Eisleri nimelises Konservatooriumis, õpetajateks vastavalt Raoul Björkenheim ja John Schröder. Kalle Kalima on koostööd teinud Euroopa säravate muusikutega nagu Tomasz Stanko, Jimi Tenor, Daniel Erdmann, Chris Dahlgren, Marc Ducret, Jaak Sooäär jpt. Trio trummar Oliver Steidle esines Jazzkaarel ansamblis Der Rothe Bereich ja nagu ka bassist Oliver Portratz, on temagi mänginud kümnete saksa ja Euroopa tippmuusikutega. Kahtlemata kuulub trio saksa uue jazzi tippude hulka.
www.jazzrecords.com/enja
www.myspace.com/klimakalima 

Laupäeval, 8. oktoobril esinevad Klubis Teater ERGO Saksa jazzisarja üheteistkümnendal kontserdil talendikad noored: Sophie-Ann Grobler laulab inglise ja saksa keeles ja Marco de Vries mängib kitarri. Duo Sophie de Vries nimi tuleneb mõistagi ühe ees- ja teise perekonnanimest.
Sophie ja Marco tutvusid Weimari muusikakõrgkoolis 2005. aastal, kus mõlemad õppisid jazzi. Marco kitarriõpetaja oli Frank Moebus, kes on ka Jazzkaarel esinenud. Duo tihedam koostöö algas läinud aastal, kuid nüüd, oktoobris on ilmumas juba debüütalbum, mille lugusid kuuleb suures osas ka kontserdil klubis Teater. Sophie-Ann Grobleri erialaõpetajaks Weimaris oli Jazzkaarel korduvalt esinenud saksa häälevirtuoos Michael Schiefel, tema soovitaski duot kui väga värsket ja isikupärast kooslust. Ta iseloomustab lauljatari nii: „Sophie on väga soe inimene. Tal on pehme, kaunis hääl ja tugev lavakarisma. Sophiele meeldib pigem traditriooniline muusika, kuid ta on ka väga andekas laululooja – ta ei vaeva publikut kummaliste eksperimentidega, pigem rõõmustab just meloodilise ja kergelt kuulatava muusikaga. Saksa muusikaskeenel on ta tärkav talent – tal on esinemisi nii duoga kui ka muudes koosseisudes bigbändini välja. Sophie on omaealiste lauljate seas väga kindlal positsioonil, tänaseni on ta ka mu parim õpilane. Duo kontsert meeldib kindlasti kõikidele!“

Piletid müügil Piletilevi müügikohtades, Statoili jaamades ja internetis www.piletilevi.ee.