fbpx

Naissoo jälgedes – head eesti muusikat läbi kolme aastakümne

17. märts 2014

Laupäeval, 22. märtsil kell 16 paneb Talvejazz hooajale punkti kontserdiga „Naissoo jälgedes“. Kontserdil esinevad Helin-Mari Arder, Kaire Vilgats, Tuuli Velling ja paljud teised armastatud lauljad ja muusikud esitades Uno Naissoo nimelisel loomingu- ja interpretatsioonikonkursil kuulsust kogunud lugusid.

Tänavu toimub Naissoo-nimeline konkurss, kus osalejad on üle Eesti, Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis juba kolmekümnendat korda. Võistluselt on loomingutuule tiibadesse saanud paljud noored muusikud, tänased tuntud heliloojad ja interpreedid. Suur osa seal kõlanud muusikast elab oma elu edasi tänases päevas ja kogub kuulajaid nii kontserdilavadel kui raadioeetris. Võistluse ümmarguse tähtpäeva puhul meenutame kontserdiga Uno Naissood ja konkursi säravamaid palu. 

 

Laupäevasel kontserdil esinevad Urmas Lattikase ansambel, kes oli konkursi esimeste võitjate seas ning rokiväega Power Play, kes pälvis esikoha mullu. Instrumentaalansamblitest esinevad veel maailmamuusikat ja jazzirütme ühendav ansambel Abrahams Café, Laur Telliskivi toob värske hinguse klaveritrio muusikasse, esinevad veel mainekad jazzmuusikud Jaak Sooäär, Kristjan Mazurtchak jt. Lauljatest pakuvad mõnusaid hetki Helin-Mari Arder, Kaire Vilgats, Laura Junson, Liina Saar ja Tuuli Velling. Paljudele tänastest esinejatest on heaks eeskujuks olnud Otsakooli rütmimuusika osakonna rajaja, helilooja Uno Naissoo loomingu meloodilisus, harmooniarikkus ja helikeele värskus. 

 

Kontsert toimub laupäeval, 22. märtsil kell 16 Kumu auditooriumis koostöös Otsakooli rütmimuusika osakonnaga. Tänavune Uno Naissoo nimeline loomingu- ja interpretatsioonikonkurss toimub 6. aprillil Otsakooli saalis. 

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank, kelle klientidele on piletid 20% allahindlusega! Hooaja peasponsorid on KAFO, ERGO ja Eesti Päevaleht ning majutuspartner My City Hotel, aastasponsorid United Motors, Tallink ja Aktaprint. Hooaega toetavad Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna linn ja Prantsuse saatkond. 

 

Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee. Jazzkaare piletiinfot saab numbril 666 0030 või piletid@jazzkaar.ee. Vaata lisa www.jazzkaar.ee