fbpx

Kontserdikaja: New Jungle Orchestra oli laval sürr

30. november 2003

Laupäeva õhtul tekitas Sakala keskuses elevust New Jungle Orchestra, kelle ridades esines ka kitarrist Jaak Sooäär.

Laura (16), õpilane: “Bändi olemus oli hoopis teistsugune kui tavaliselt Jazzkaarel. Kõla samuti. Mängijad olid ise oma muusikast vaimustunud. Olid mängus sees, elasid kaasa igale helile, mis nende pillidest välja tulid. Kontserdile minnes ei teadnud ma bändist midagi. Üllatusin väga meeldivalt.”

Andrus (19), üliõpilane: “Osades lugudes oli hea gruuv. Vahepeal läks aga samas liiga sürriks. Minu jaoks liiga free´ks. Läksin kuulama aafrikalikku muusikat, seda afrolikkust oleksin tsipa rohkem oodanud. Muidu olen rahul.” Raimond (35), ettevõtja:”Vaimukas ja proff bänd. Arvasin, et mulle selline free-jazzi moodi muusika ei meeldi, aga praegu sain vastupidise kinnituse. Eriti jäi meelde Jaak Sööääre regivärsiline lugu, mida taanlased püüdlikult kaasa leelotasid.”

Urve Laas (33), tõlkija: “Mulle meeldis kindlasti! Õudne entusiasm. Mõnusalt vahelduv ja kuidagi hoogne. Ootasingi hoogsat ja rõõmsat esitust. Võib-olla oleks võinud veelgi rõõmsam olla.”

Mihkel (20), Tartu Ülikooli tudeng: “Selle Jazzkaare minu nähtutest parim. Hullud tüübid! Mängisid igasugu sürri- lahe! Džungel oli, seda ootasingi. Hästi põimisid eesti rahvaviisi sinna sisse. Naljakas oli see, et nad üritasid teha igasugu nippe, aga kõik läks puusse. Nagu üks vend viskas siin oma pasuna kaabu üles ja pillas maha. Korduvalt.”

Alo (23), üliõpilane:”Orkester eksperimenteeris põnevalt. Ma ei teadnudki enne, et saksofonil poognaga mängida saab.”

Pekka (55):”Väga hea. Ostsin endale kohe nende plaadi. Sakala keskuse suur saal pole akustiliselt kõige parem.”

Muljeid vahendas Grete Soosalu ja Tõnis Tatar.