fbpx

Nii kevadisel Jazzkaarel kui Jõulujazzil esinevad DownBeat’i edetabeli tipud

14. november 2019

Maailma olulisima jazziajakirja DownBeat kriitikute edetabelis nimetati kevadisel Jazzkaarel esmakordselt esinev Cécile McLorin Salvant aasta parimaks jazzmuusikuks ja võimekaimaks naisvokalistiks. Kevadine festival Jazzkaar 2020 toob Eestisse mitmed hinnatud naislauljad, sest tabelis võidutsevad ka Dee Dee Bridgewater ja Cyrille Aimée.

Lauljatar Cécile McLorin Salvant pälvis DownBeat’i edetabelis parima jazzartisti ja parima naisvokalisti tiitli. Ta on edetabeli esikohta hoidnud juba mitu aastat järjest ning võitnud ka kolm Grammy auhinda. Ameerika staar esineb Eestis koos pianist Sullivan Fortneriga 24. aprillil Vabal Laval. Kontserdi aitab Eesti jazzisõpradeni tuua kindlustusfirma Seesam.

 

DownBeat’i naislauljate edetabeli kolmandale kohale hääletati Jazzkaar 2020 peaesineja, legendaarne Dee Dee Bridgewater, kes on oma pika karjääri jooksul olnud korduvalt tabeli tipus. Eestis annab ta kontserdi 21. aprillil Alexela Kontserdimajas koos Estonian Dream Big Bandiga Siim Aimla juhatusel.

Viiendale kohale on end tihedas konkurentsis laulnud sarmikas prantslanna Cyrille Aimée. Olulisematel jazzifestivalidel üles astunud Cyrille Aimée jõuab samuti esmakordselt Eestisse rõõmustades publikut 22. aprillil Vabal Laval.

Meeslauljatest nimetas DownBeat taas parimaks Kurt Elling’u, kes annab kontserdi juba 10. detsembril Tallinnas Alexela Kontserdimajas. Jõulujazzil esitab ta palju kiidusõnu pälvinud jõulualbumi “The Beautiful Day” kava ja oma lemmiklugusid.

  

“Mul on väga hea meel, et sel korral oleme Jazzkaarele saanud niivõrd tugeva ja eriilmeliste lauljate kolmiku. Soovin, et Eesti jazzisõpradel on just oma kodumaal võimalik tutvust teha maailma parimate jazzmuusikutega. Rõõmustab, et Jazzkaare programmi aktuaalsust kinnitab DownBeat’i edetabel. Festivali maailmaklassiline programm sunnib pingutama ka Eesti muusikuid, sest astuvad ju nad suurte jazzinimedega samadele lavadele,” märkis festivali Jazzkaar kunstiline juht Anne Erm.

Edetabelist leiame ka mitmeid teisi festivalil Jazzkaar esinenud jazzartiste nagu Gregory Porter, Dianne Reeves, Lizz Wright, Bobby McFerrin, Ambrose Akinmusire, Charles Lloyd, José James, Chris Potter, Brian Blade ning mitmed teised. Tutvu edetabeliga siin – http://downbeat.com/digitaledition/2019/DB1908_critics_poll/_art/DB1908.pdf 

 

Ajakirja DownBeat edetabelit peetakse jazzmuusika maailmas olulisimaks, sest hindajaiks on väga mainekas jazziprofessionaalide žürii ning edetabelit on avaldatud juba aastakümneid. Seekordne oli arvult 67-s. See edetabel ühtib paljuski ka rahvusvahelise jazziajakirjanike assotsiatsiooni The Jazz Journalists Association

(JJA) küsitlustulemustega. 

 

31. Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar toimub 17.–26. aprillini 2020 üle Eesti. Festivali programm avalikustatakse 2020. aasta alguses Jazzkaare kodulehel www.jazzakaar.ee. Jazzkaar 2020 peaesinejad on Dee Dee Bridgewater & Estonian Dream Big Band, Cécile McLorin Salvant, Marc Ribot’s Ceramic Dog, Rymden ja Cyrille Aimée. Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja kodulehel www.piletilevi.ee.

 

Jazzkaar 2020 peasponsorid on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht ning aastasponsorid My City Hotel, BMW, Tallink ja Aktaprint. Festivalikeskust aitavad püstitada Telliskivi Loomelinnak, Prike ja Nobe. Cécile McLorin Salvanti kontserti esitleb Seesam. Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.