Nõmme Jazz: Drum Prana ja Bobo Stenson sobisid kokku - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

18/06/2006 Nõmme Jazz: Drum Prana ja Bobo Stenson sobisid kokku

Uudised

Nõmme Jazzi teise päeva jäi kaks head kontserti, kus kangelasteks meie Drum Prana ja rootsi pianist Bobo Stenson.

Nõmme Jazzi teine päev pakkus Nõmme Kultuurikeskuses parimat muusikat kahe kontserdi jagu: kõigepealt esines kollektiiv Drum Prana ning seejärel astus üles festivali tõmbenumber Bobo Stenson klaveril, keda toetasid Brian Melvin (löökpillid) ja Toivo Unt (bass).

Kontserdil käis Ivo Heinloo.

Nähtus nimega Drum Prana on Eesti džässimaastikul tiirelnud juba kolm aastat. Esinetud on nii vabaõhulavadel kui väiksemates klubides. Laupäeval oli selle põneva kollektiivi ülesandeks teha eelsoojendust Bobo Stensoni kontserdile.

Kes veel ei tea, siis Drum Prana moodustavad kolm eripalgelist trummarit Tanel Rubeni, Dmitri Dmitrenko ning Brian Melvini isikus. DJ-puldis toetab neid dj P. Julm – mees, kes endale nime teinud hoopis house-muusika produtseerimisega.

Kontsert nagu Drum Prana isegi oli segu erinevatest löökpillikäsitlustest. Laval oli mitmekesine valik instrumente – Brian Melvin veetis suurema osa ajast tablade taga, Dmitrenko ning Ruben valitsesid erinevaid akustilisi ja elektroonilisi löökpille. Julm manas oma varustusest välja nii idamaiseid kui afrolikke helisid, kohati ka veevulinat ja linnulaulu.

Esinejatest paiskuva energia koondumiseks oli kultuurikeskuse saal võib-olla isegi pisut suur, ent sellest hoolimata panid DP võimsa sisendusjõuga muusika ja ürgsed rütmid ilmselt iga kuulaja sisemiselt tantsima. On ju rütmitunnetus inimesele pea sama loomulik kui näiteks söömine või joomine.

Bobo Stensoni suguse gabariidiga muusik teeb au igale Euroopa džässifestivalile, rääkimata pisikesest ja kesise meediatähelepanuga Nõmme Jazzist. Rootsi pianisti eelmise aasta esinemisest Jazzkaarel oli laupäevane kontsert mõnevõrra erinev. Seda paljuski tänu dj Julmale, kelle elektrooniline kaaspanus andis Stensoni ja bändi koosmängule erilise new age-mõõtme.

Üllatusi oli koosseisul varuks teisigi. Kontserdi algul näitas Stenson end vilunud löökpillimängijana ning pidas humoorika dialoogi Brian Melviniga, nagu mäletatavasti juhtus ka Jazzkaarel 2005. Ning kontserdi lõpuosas ühines Melvini, Stensoni ja Undiga saksofonist Matt Renzi, kes reedel vaimustas publikut David Kikoski kvartetis.

Peale Drum Prana ning Stensoni kontserte pidi õhtul hiljem toimuma ka üritus Jazz Spectrum Sessions, mille pidi sisustama dj Hannes Kalamäe koos Danel Aljoga. Selleks ürituseks aga publikut enam ei jagunud ja nii jäi õhtut lõpetav ettevõtmine oodatust lühemaks.