Nõmme Jazzi artistide konkurss tähistab 10. juubelit

10. mai 2010

Tänavusel konkursil esindavad Eestit neli noort muusikut.

14. – 15. mail toimub 10. rahvusvaheline noortekonkurss “Jazzartist 2010” 18 – 35 aastastele muusikutele.

Võistluse eesmärk on tutvustada noori ja lootustandvaid artiste rahvusvaheliste festivalide esindajatele. Kohtade jagamine ei ole siin esmatähtis, kuigi alustavale artistile on sellise kõrge tasemega võistlusel auhinnakohale jõudmine märkimisväärne tunnustus.

Konkurss toimus esmalt koos Nõmme Jazzi festivaliga ning esimesel aastal oli võistlus Eesti sisene ja toimus “Noorte Jazzlauljate Konkursi” nime all. Edaspidi lisandusid Läti, Leedu, Soome ning vahelduvalt teisi riike. Alates 2007. aastast kasvas võistlus eraldi ürituseks ning lisandus intsrtumentalistide kategooria, millest tulenevalt sai konkurss uue nime.

Esinemised Euroopa ühel suurimal festivalil nagu Pori Jazz ning paljudel teistel nagu Oslo Jazz Festival, Kaunas Jazz, Rigas Ritmi, Jazzkaar, on noore artisti jaoks oluliseks kogemuseks. Pea igal aastal on Pori Jazzil esinenud Eesti noored muusikud. Eestist on konkursi võitnud Helin-Mari Arder, Sofia Rubina ning Tuuli Taul. Lisaks on edukalt osalenud paljud meil ilma tegevad noored muusikud.

Juubelikonkursil esindavad Eestit lauljatest Muusikaakadeemia tudengid Maria Väli ning Laura Põldvere, trummaritest Göteborgi Muusikakõrgkoolis õppiv Aleksandra Anstal ja Mihhail Nikitin Narvast. Kõigil neil on juba pikaajaline lavakogemus ning palju kontserte ees ootamas.

KAVA:
Nõmme Kultuurikeskus (Turu plats 2)
14. mai 17.00 poolfinaal 50 krooni
15. mai 16.00 finaal 100 / 50 krooni
Saadab Siim Aimla ansambel

Hiiu Pubi (Pärnu maantee 325, Hiiu jaama peatus)
15. mai 20.30 jamsession 50 krooni
Majabänd Vladimir Võssotski, Marti Tärn, Tanel Ruben
Finalistide kontsert, osalevad kõik võistlusest osavõtjad