fbpx

Noor Eesti tulevärk

21. aprill 2014
Siim Männik

Kui küsimusele “Milline on Eesti jazz?” oleks raske kiiret vastust anda, siis küsimusele “Milline on noor Eesti jazz?” andis hea vastuse laupäeval kell 16 Jazzkaare merepaviljonis toimunud galakontsert. Seitse Noore Eesti Jazzitalendi auhinnaga pärjatud muusikut näitasid meie jazzielu kogu oma rikkuses. Iga esineja juhatas sisse muhe videointervjuu, kus artistid avasid veidi ennast ja oma muusikuteed.

2007. aasta laureaadi, Ewert & The Two Dragonsist tuntud kitarristi Erki Pärnoja koosseis alustas kontserti sulamiga melanhoolsetest indie-nootidest, popilikumatest rütmidest ja jazzilikest klaverihelidest. Pärnoja vormis selle žanrite paljususe intiimseks tervikuks, mis oma vahelduva tempoga suutis nii südame kiiremini lööma panna kui ka teravalt hinge kriipida.
 
“Hea muusika on see, kust on näha mingi kindla isiku emotsioon,” ütles Kadri Voorand enne esinemist, ja kes meie noortest jazzitähtedest kiirgaks rohkem positiivset emotsiooni kui ta ise. Oma mängulise sillerdava improvisatsiooniga teenis ta publikult tormilise aplausi.
 
Sofia Rubina oma jõuliselt veenva häälega ei sundinud end mitte ainult kuulama, vaid suutis rahva ka kaasa plaksutama panna. Eriti ilusasti kõlas mereäärses jazzipalees Rubina juudi rahvalaul – samaaegselt sügav ja rütmikas.
 
“Jazz sünnib muusikute omavahelisest üksteisemõistmisest, sõnatust suhtlusest laval,” juhatas bassist Peedu Kass sisse oma etteaste. Koostööd rõhutas ka pianist Joel-Rasmus Remmel; mõnus oli vaadata, kuidas Kaspar Kalluste trummide taga Remmelit jälgis ja talle reageeris.

Gala võttis kokku Holger Marjamaa klaveril, sidudes kontserdi traditsiooniliste jazzirütmidega kenasti kokku.
 
Milline siis on noor Eesti jazz? Jazzitalentide põhjal otsustades mitmekülgne, energiline ja kindlasti ka iseteadlik, oma rida ajav. Meie muusika on siin, võtke või jätke, edasine on juba kuulaja teha.

GALAKONTSERT „NOOR EESTI JAZZ“
19. aprillil 2014 kell 16 Merepaviljonis

Koosseisud:

ERKI PÄRNOJA

Erki Pärnoja – kitarr
Joel-Rasmus Remmel – klaver
Heikko Remmel – kontrabass
Ahto Abner – trummid

KADRI VOORAND

Kadri Voorand – vokaal
Virgo Sillamaa – kitarr
Mihkel Mälgand – bass

SOFIA RUBINA

Sofia Rubina – vokaal
Mihkel Mälgand – bass
Ahto Abner – trummid

PEEDU KASS

Peedu Kass – kontrabass
Andre Maaker – kitarr
Ahto Abner – trummid

JOEL-RASMUS REMMEL

Carrot Lights:
Laura Remmel – vokaal
Joel-Rasmus Remmel – klaver
Kaspar Kalluste – trummid

KASPAR KALLUSTE

Kaspar Kalluste Trio feat. Kadri Voorand:
Kaspar Kalluste – trummid
Kadri Voorand – laul
Virgo Sillamaa – kitarr
Marti Tärn – bass

HOLGER MARJAMAA

Holger Marjamaa – klaver
Heikko Remmel – kontrabass
Kaspar Kalluste – trummid