fbpx

Noored džässmuusikud Nõmme Jazzil

14. märts 2011

18. ja 19. märtsil esinevad Nõmme Kultuurikeskuses džässlauljad ning trompetistid Nõmme Jazzi rahvusvahelisel noortekonkursil “Jazzartist 2011”.

18. ja 19. märtsil esinevad Nõmme Kultuurikeskuses džässlauljad ning trompetistid Nõmme Jazzi rahvusvahelisel noortekonkursil “Jazzartist 2011”.

11. korda peetaval võistlusel on esinejad Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Norrast, Venemaalt, Türgist, Rumeeniast ja Hispaaniast. Noorte muusikute esinemine on nii kontsert-showcase kui omavaheline jõukatsumine üheaegselt. Žüriis on esindatud korraldajad sellistelt festivalidelt nagu Pori Jazz, Turku Jazz, Kaunas Jazz, Jazzkaar jt.

Lauljaid osaleb sel aastal 11 ning mitmed neist on eelnevalt saanud väärikaid auhindu rahvusvahelistel konkurssidel. Trompetiste on seevastu vaid viis, kuid nende näol on mitmel puhul tegemist juba tõsiste ja nõutud tippmuusikutega, kel välja antud ka oma plaate.

Eesti osalejatele toimus Otsakooli laval eelvoor, kus astus üles 10 suurepärast noort artisti. Rahvusvahelisel konkursile pääsesid osalema 3 lauljat – Kaisa Jõhvik, Anneliis Kits ja Kaisa Lillepuu ning 2 trompetisti – Tanel Kuusk ja Otto-Karl Vendt. Võistlejaid saadab Siim Aimla kvartett.

Eesti osalejate tase on viimastel aastatel olnud tihenenud konkurentsis väga muljetavaldav ning meie lauljatele on jagatud ka hulgaliselt esinemiskutseid. Eelmisel aastal sai lauljate kategoorias II koha Laura Põldvere, kellele edastati kõige enam esinemiskutseid ning korraldaja kutsel osaleb ta 1.- 3. aprillil rahvusvahelisel lauljate konkursil “Jazz Voices” Klaipedas.

Laupäeva õhtul toimub meeleolukas jamsession Hiiu Pubis, kus osalevad konkursist osavõtjad. Jamsessionit alustab särav trompetist Normunds Piesis Lätist koos Ara Jaraljani ansambliga (Eesti).

Lisainfo Nõmme Jazzi kodulehel www.nommejazz.ee

KAVA:
18. 03 POOLFINAAL 17.00 Nõmme Kultuurikeskus (Turu plats 2)
Sissepääs tasuta
19. 03 FINAAL KONTSERT 16.00 Nõmme Kultuurikeskus 3 € / 8 €
19. 03 JAMSESSION 21.00 Hiiu Pubi (Pärnu maantee 325, Hiiu jaama peatus) 5 €
Ara Jaraljan bänd & NORMUNDS PIESIS (trompet,Läti)

Piletite eelmüük Piletilevis