fbpx

Noorest energiast pulbitsev trio vaimustas publikut

28. jaanuar 2015
Minna Sild

Reede õhtul Sõpruse kinosaali kogunenud muusikasõpradele sai osaks midagi üsna haruldast professionaalses jazzimaailmas – laval kohad sisse võtnud trio kaks liiget olid alles lapsed ja kõik kolm liiget omavahel lähisugulased. Poegade ja isa trio tõi publikuni meeleoluka kontserdi: alustades noore kitarristi Andreas Varady enda kirjutatud lugudega, lastes kõlada jazziklassikal ja lõpetades Michael Jacksoni ning J Dilla kaveritega. Koosluse nooruslik, funky’lik ning samas küps ja professionaalne kõla pani publiku huilgama ning välja plaksutati kaks lisalugu. Sundimatu õhkkonna loomisele aitas veelgi kaasa 11- ja 17-aastase venna poolsalajane lõõpimine laval, mis publiku südamed tõenäoliselt lõplikult võitis.

Publiku kontserdimuljeid vahendab veebireporter Minna Sild.

 

Pille, õpetaja: Sattusin siia tänu kolleegile, meil on elamusüllatuse õhtu. See on minu esimene jazzkontsert ja olen täiesti hämmingus – kuidas nad oskavad niimoodi koos mängida? Nende omavaheline sünergia laval oli väga hea. Tuleksin jazzkontserdile veel!

 

Märt, kultuuriarmastaja: Kas see trummar on tõesti 11-aastane? Ma olen täiesti hämmingus, ei oskagi kohe midagi öelda. Tahaksin neid veel kord kuulata, et kõiki nüansse tabada. See oli suurepärane!

 

Priit, ettevõtja: See oli ümberlülitus nädalavahetusse virtuoosse jazzi abil, jazz-restart!

 

Anonüümne vanapaar: Väga meeldis isa ja poegade vaheline kontakt. Veidi oli küll tasakaalustamata tunne, löökriistad domineerisid liiga palju. Oleme jazzkontsertidel ikka käinud ja koduski on kena plaadikogu olemas.

 

Maarika, disainer: Täiesti vapustav, et nii noortel inimestel on selline muusikaline väljendusviis ja oskused. Pani mõtlema, kui palju ikka sõltub elus sellest, millises perekonnas keegi sünnib. Loodetavasti arendavad poisid end edasi ja leiavad muusikast jätkuvalt rõõmu!

 

Andreas Varady Trio

Kino Sõprus, 23. jaanuar 2015,  kell 19.00

Koosseis:

Andreas Varady – kitarr

Bandi Varady – bass

Adrian Varady – trummid