fbpx

Kontserdikaja: Õhtu Supersilenti ja Luarvik Luarvikuga – metsik, vaba

30. november 2003

Jazzkaare avapäeva õhtu lõppes Rotermanni Soolalao urbanistlikus õhkkonnas. Hilistel öötundidel rõõmustasid publikut Luarvik Luarvik Eestist ja Supersilent Norrast. Kontsert oli avapäeva intrigeerivaim.

Helilooja Erkki-Sven Tüür kahetses, et ei saanud Supersilenti kontserti lõpuni kuulata ning pidas õigemaks piirduda hinnangu andmisega Luarvik Luarviku esinemisele. “Minu jaoks oli Luarvik Luarviku kontsert väga huvitav. Kui ma seda muusikat kuulasin, tuli silme ette metafüüsilisel maastikul liikuv masin, millel on palju detaile, millest suure osa mõte ja funktsioon, nagu ka selle masina liikumise eesmärk jäävad tabamatuks. Samas on tuntav selles liikumises pulbitsev energia ja mulje liikumisest.”

Tarvo-Kaspar (30) leidis Supersilenti kontserdi väga hea. “Võib-olla ainult natuke liiga lärmakas. Samas viimane lugu oli tõesti päris vaikne ja mulle meeldivadki vaikuse ja valju heli kontrastid.”

Veiko (32), siirdetalitluse analüütik Luarvik Luarvikust:”Väga vinge kontsert oli. Ei oskagi sõnades kirjeldada seda õhkkonda, mille nad oma muusikaga tekitasid. Huvitav feeling. See muusika jõudis mu kõikidesse rakkudesse. Heli ei olnud alati puhas, aga see on ka ainus, mille kallal annaks nuriseda. Oli hetki, mil mulle meenus Pink Floydi Pompeji kontsert – helipildid olid mõne koha pealt üks ühele.”

Andres (42), IT spetsialist Luarvik Luarvikust:”Lootsin enamat. Minu jaoks jäi see pisut monotoonseks. Kahest loost oleks piisanud, hiljem läks igavaks. Koht ja muusika muidu omavahel sobisid.”

Merit Karise-Rodje (32), reklaamiuurija Luarvik Luarvikust:”Energeetiline. Inspireeriv. Metsik. Vaba. Alguses tulin vaid abikaasaga kaasa, aga selle muusika sees jõudsin justkui teise faasi – tõeliselt siin olemiseni. Väga huvitav kontsert oli.”

Liis Jürgens (21), Eesti Muusikaakadeemia harfi- ja kompositsioonitudeng Luarvik Luarvikust:”Lahe. Positiivne elamus igal juhul. Mulle meeldib selline elektrooniline muusika. See sobi siia Soolalattu väga hästi. Minu jaoks oli tõesti huvitav, sest Luarvik Luarvikul on palju erinevaid kihistusi ja sounde. Erineva pulsi kasutamine oli hea.”

Kontserdijärgselt vestlesid publikuga Anneli Lepp ja Tõnis Tatar Jazzkaare pressikeskusest.