fbpx

Öine seiklus koos I Wear* Experimentiga

23. aprill 2017
Reelika Vaiksaar

Enne Punasesse Majja jõudmist oli mul suur ärevus sees. Ma keelasin endal nende muusikat enne kontserti kuulata, sest kartsin, et ehk tekitan sellega endale mingisuguse eelarvamuse ja kontsert on minu jaoks rikutud. Ma olin nendelt kuulnud ainult ühte lugu, mida teab ilmselt iga eestlane, kes vaatab usinalt saadet „Eesti laul“, aga mul puudus igasugune eelaimdus, mis võib juhtuma hakata.

 

Bänd alustas enda live’i looga „Patience“, mille nad laulsid kuulsaks saates „Eesti laul 2016“, ja juba alguses ei hoidnud noored enda energiat tagasi. Nad võtsid publiku kohe endaga öisele rännakule kaasa. Energiast pulbitsevalt lavalt kandus see edasi ka publikuni. Oli lausa uskumatu, kuidas mitte ükski inimene publikus ei seisnud lihtsalt paigal: kasvõi väike kehaosa liikus muusikarütmis kaasa. Muusikud ei rääkinud enda laulude esitluste ajal väga palju, kuid nende live’i kohta võiks öelda, et sõnad ei räägigi. Nemad rääkisid publikuga enda muusika kaudu ja kehakeele abil, publik rääkis vastu, näidates välja oma kõige positiivsemaid emotsioone, mis neis sel õhtul leidus, ning see toimis suurepäraselt.
Johanna salapärane hääl ja puhtad noodid, Miku kogu südamest tulevad löögid trummipulkadega, Hando kaasakutsuv ja muusikas sees olev kitarriga mängimine, ebamaiselt hästi läbimõeldud valgus-show, efektsed LCD-ekraanid – selle kõige peale mõeldes tekkis mul küsimus, kas ma olen ikka eestlaste bändi kuulamas või järjekordset välismaa artisti.
Kontserdi lõpetasid nad looga „Spring Is Cold This Year“, mille käigus sai Johanna järjekordselt näidata enda imelist hääleulatust. Isegi kui neil oli backtrack, sain kinnitust sellele, et lauljatari hääl on ikka paganama hea! Trio suutis rahva päevselgelt ära võluda. Seda näitas publiku soov lisaloole, milleks oli eelnevalt kuuldud laul „Push, Stop And Pause Your Heartbeat“, mis oli kogu kontserdi lõpus nagu kirss tordil.

 

Tuleb tõdeda, et festivali avaõhtule pani ilusa punkti I Wear* Experiment ja kaks asja on kindlad: lähitulevikus soetan endale nende albumi ning panen kalendrisse kirja, millal on nende järgmine kontsert.

 

21. aprillil Punases Majas

 

Koosseis:

Johanna Eenma – vokaal, klahvpillid

Hando Jaksi – bass, elektroonika

Mikk Simson – trummid

 

Vaata kontserdi pildigaleriid siit!