fbpx

Kontserdikaja: Oleg Pissarenko lõi Von Krahlis ülevalt romantilise meeleolu

30. november 2003

Kolmapäevaõhtune Von Krahl täitub inimestega, kes Markus Stockhauseni trio kontserdilt Oleg Pissarenko plaadi esitlusele kiirustasid. Plaadil nimeks “The Little One´s” ja lisaks Pissarenkole kuuleb sellel teisigi häid muusikuid nagu saksofonist Deniss Paškevich Lätist, Taavo Remmel, Andre Maaker, Hedvig Hanson ja Jaak Lutsoja.

Kaisa Tahlfeld kirjutab toimunud kontserdist ning vahendab kitarristi esinemisjärgseid mõtteid.

Kontsert algab lüüriliselt. Kitarri soolosid saadavad viiulid ja Von Krahlile kuidagi mittekohaselt muutub sealne olemine romantiliseks. Inimesed kuulavad sügava huviga ja Pissarenko tundub mängides viibivat kusagil eemal. Tema õrn ja tundlik kitarrimeloodia viib ennastki kaugele, unustan end muusikasse ja võpatan, kui meloodia äkki katkeb.
Vahepeal kiidab kitarrist ka oma lavapartnereid ja teatab, et on õnnelik veel selle üle, et täna on laval koos tema erilised sõbrad ja muidu kallid inimesed.

Järgnevalt esitavad nad Maakeriga improvisatsioonilise dueti. Näha on, et inimesed kaifivad silmnähtavalt seda, mis nad teevad. Eelviimasena kutsutakse lavale Hedvig Hanson, keda Pissarenko iseloomustab kui meie kõigi poolt austatud ja hinnatud muusikut. Esitatakse plaadi tunnuslugu “The Little One´s”. Hedvigil on tekstiosa väga vähe. Pigem on laulupool üles ehitatud vokaalidele ja erinevatele tämbritele.
Kui veel enne oli kuulda kerget jutukõminat, siis nüüd on Krahlis hiirvaikus, tundub nagu hingaks publik samas rütmis esinejatega. Ääretult romantiline, kergelt nostalgiline, kuid magusalt südamesse minev muusika.

Lõpetuseks kõlab plaadilt veel üks lugu, mis esitatakse koos keelpillidega. “Et teil oleks parem koju minna,” ütleb lõpetuseks Pissarenko.

Pärast meeletut aplausi õnnestus mul õhtukangelasega mõni mõte vahetada.
Kuidas ise kontserdiga rahule jäite?
Natuke alguses oli ebakindel, aga muidu, jah, väga suur närv oli sees! Mõtlesin, kuidas suur koosseisu kenasti koos hoida.

Kuidas just selline kollektiiv koos musitseerima sattus?
Head sõbrad satuvad lihtsalt. Need on inimesed, kellega on meeldiv koostööd teha. Kahjuks akordionimängija Jaak Lutsoja ei saanud tulla, aga need on väga head muusikud, kes praegu koos on!

Kust tulevad sellised lood? Eks nad kuskilt tulevad ja kuhugi lähevad… Aga kui ma lugusid teen, siis pooldan sellist teooriat, et üks käsi ei tea, mida teine teeb!

Millest selline nimi plaadile? Kes on see väike inimene, kellest laval rääkisite?
Plaadil oleval fotol on minu enda laps ja mina. Aga mõte oli see, et iga inimene, kes ostab plaadi, tunneb ennast ära selles väikeses inimeses.

Millega nüüd pärast kontserti esmajärjekorras tegelema hakkate?
Eks see paistab, mõtleme natuke ja hakkame võibolla lindistama järgmisi asju. Ise ma teen veel ka aranžeerimistöid ja erinevaid seadeid.