fbpx

Olge valmis – Pae Kollektiiv on kohal!

05. veebruar 2014

Talvejazzi järgmine kontsert, kus esineb oma esimese täispika kontserdiga uus ja võimas Pae Kollektiiv, on jazzisõbrale kohustuslik kuulamine. Olge kohal laupäeval, 15. veebruaril kell 16 Kumu auditooriumis. 

Pae Kollektiivis musitseerivad noored profid, kellel näib olevat soov mägesid liigutada ja pakkuda põnevat orkestraalse brassikõlaga jazzi. Seda kaheksaliikmelist meesteväge juhib noor pianist ja helilooja Kirke Karja. Esimest korda astus ansambel avalikkuse ette 1. veebruaril Eesti Jazzi galal esinedes kõrvuti Eesti jazzi kahurväega. Ka valiti nad 11 parima ansambli hulka, kes esindavad 28. märtsil Tallinn Music Week’i jazzi showcase’il eesti jazzi. 

 

Pae Kollektiivi võti on noore pianisti ja helilooja Kirke Karja käes. See malbe habras neiu on kirjutanud ja seadnud lood, kus põimuvad jazz, rock ja nüüdismuusika. Suur koosseis ja torudesektsioon võimaldab rikkalikku värvi- ja dünaamikaskaalat, mida Kirke Karja oskuslikult kasutab. Pae Kollektiiv on tema jaoks nagu loominguline laboratoorium, kus on võimalik oma ideid läbi proovida ja teha parimaid valikuid. Pole kahtlust, et tegu on väga erilise kollektiiviga, kelle energia ja professionaalsus ja täpsus on muljetavaldavad. Igaüks noortest muusikutest omab häid kogemusi erinevates ansamblites esinedes, sestap polnud ka keeruline uue ansambliga ühtset kõla saavutada. Veel enne debüütkontserti salvestati värske materjaliga heliplaat, mida ka Talvejazzil esitletakse. 

 

Pae Kollektiivi kuulub Eesti muusikute noore generatsiooni raudvara: Allan Järve (trompet), Mairo Marjamaa (altsaksofon), Indrek Varend (tenorsaksofon), Keio Vutt (sopran- ja baritonsaksofon), Ingvar Leerimaa (tromboon), Kirke Karja (klaver), Madis Meister (kitarr), Siim Usin (bass), Tõnu Tubli (trummid), Kaarel Tamra (helirežissöör) ning Markus Robam, kes teeb igale Pae Kollektiivi loole video ja visuaalid. 

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank, kelle klientidele on piletid 20% allahindlusega! Hooaja peasponsorid on KAFO, ERGO ja Eesti Päevaleht ning majutuspartner My City Hotel, aastasponsorid United Motors, Tallink ja Aktaprint. Hooaega toetavad Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna linn ja Prantsuse saatkond. 

 

Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee. Jazzkaare piletiinfot saab numbril 666 0030 või piletid@jazzkaar.ee. 

Vaata lisa www.jazzkaar.ee

Värsked fotod Eesti jazzi galalt:

https://www.facebook.com/eestijazzliit/photos/

Loe ka ajakirja Muusika värsket numbrit