fbpx

Pae Kollektiiv viis jazzirännakule

17. veebruar 2014
Helen Männik

15. veebruaril astus Kumu auditooriumi publiku ette üheksa vaprat noort jazzinstrumentalisti, koosseisu nimeks Pae Kollektiiv. Maailma esmaettekandele tuli ansambli ainsa naisliikme Kirke Karja looming, mis kirjutatud spetsiaalselt antud koosseisule. 

Üheskoos kuulajatega mindi tunniajalisele audiovisuaalsele instrumentaalrännakule, mis pakkus mõlemale poolele palju uut ja huvitavat, ent kindlasti ka parasjagu rõõmu ja naudingut. Vägeva kontserdielamuse said usutavasti kõik saalis viibinud külalised, kes varakevadist kontserti nautima tulid.

Publiku muljeid kogus Helen Männik.

 

Aleksandra, muusik:  „Esimesed muljed on väga positiivsed. Absoluutselt kõik meeldis: esitus ja muusika, eelkõige Kirke olek laval.”

 

Liis, õpilane: „On armas, kuidas noored teevad niivõrd professionaalset jazzi ning sealjuures  t a h a v a d  seda teha. Kadusin täitsa kuskile kaugele ära, muusika lihtsalt mattis endasse.”

 

Heinar, teadur: „Väga vinge oli! Minu meelest oli kõla nii vägev, nii täiuslik ning kõik sobis omavahel ideaalselt kokku!”

 

Peep, trummar: „Mul on selles bändis hästi palju sõpru. Kontserdil oli kõike: sealt sai midagi hingele, midagi vaimule ning natuke karget ja käredat ikka ka!”

 

Kaarel, üliõpilane: „Äärmiselt innovatiivne oli näha seesugust pillikasutust. Kui oleks sularaha kaasas olnud, oleksin kindlasti ostnud ka plaadi! Tõeline jazziunenägu!”

 

Pae Kollektiiv 15. veebruaril kl 16

 

Kumu auditooriumis

Koosseis: 

Allan Järve – trompet, flüügelhorn

Mairo Marjamaa – altsaksofon

Indrek Varend – tenorsaksofon

Keio Vutt – sopran- ja baritonsaksofon

Ingvar Leerimaa – tromboon

Madis Meister – kitarr

Kirke Karja – klaver

Siim Usin – bass

Tõnu Tubli – trummid

Kaarel Tamra – helikujundus

Markus Robam ja Sander Tuvikene – audiovisuaal

Priidu Adlas – valgus