fbpx

Päev muusikuga: Janno Trump

24. oktoober 2017
Maria Mell

Noorte Meediatiimi liige Maria Mell nägi kõrvalt noore bassisti ja helilooja Janno Trumbi päeva muusikuna – mida see endast kujutas, kuhu mindi ja kellega kohtuti. Trump Conception esineb juba sel nädalal 25. oktoobril Tartus ning 28. oktoobril Tallinnas.

„Mul avanes võimalus kohtuda noore ja andeka jazzmuusiku Janno Trumbiga ning veeta temaga sügisene hommikupoolik. Päev algas kell üksteist Klassikaraadios, kus toimus lühike intervjuu, mille läbiviijaks oli jazzitoimetaja Ivo Heinloo. Oli juttu tema uuest live-albumist, kus lõi kaasa ka Liis-Helena Väljamäe keelpillikvartett.“

“Pärast Klassikaraadio intervjuud, küsisin temalt, kuidas ta plaanib end ja enda uut albumit promoda. Janno on sellele mõelnud juba viimase aasta ning leiab, et sellel ei ole õiget ega valet lähenemist. Võidab see, kes seda omanäolisemalt suudab teha ja tema on seda viimased paar kuud läbi live-videode promonud. Inimesed, keda selline muusika huvitab, selle ka üles leiavad. Ettevalmistustega Trump Conception samuti väga ei kiirusta, alles viimasel ajal on hakatud rohkem proove tegema, raske on ka leida ühist aega paljude inimestega kokkusaamiseks. Kuigi nüüdseks on ta jazziga juba mitu aastat tegelenud, leiab ta siiski, et ta saab veel areneda ning luua edasi oma muusikat just neile, kellele see meeldib, sihtgruppe valimata.”

“Praegu teame Jannot kui basskitarristi, heliloojat ja arranžeerijat, kuid tegelikult alustas ta muusikateed hoopis akordioni õppimisega. Tema tädi oli akordioniõpetaja. Jazz ei pakkunud noormehele huvi kuni gümnaasiumi lõpuaastateni, aga ilmselt sai ta huvi jazzi vastu kodust, kui isa kuulas kodus ajatuid jazziklassikuid. Praegu mängib ta mitmes nimekas koosseisus ning lisaks õpetab lapsi Saue muusikakoolis ja ka Heino Elleri nimelises muusikakoolis. Esmaspäeval, kui kohtusime, oli Jannol veel plaanis proov Trump Conceptioniga. Ees on põnevad plaadiesitluskontserdid.”

 

Trump Conception esineb Sügisjazzil laupäeval, 28. oktoobril 2017 kell 17.00 Kumu auditooriumis.

Fotode autor: Maria Mell.