fbpx

Paulsberg ja Heliotroop kiirgavad ürgset naiste väge

20. aprill 2013

19. aprilli õhtul NO99 jazzklubis toimunud kontserdi peategelasteks olid Norra grupp Hanna Paulsberg Concept ja ansambel Heliotroop Eestist. Publikuga vestles Ave-Lii Idavain.

„Mykket bra!“, „Jättebra!“ Sääraseid hüüdeid võis kuulda eilse Hanna Paulsberg Concepti kontserdi ajal. Rootsi keelest tõlgituna kõlaksid need „Väga hea!“ ja „Vaimustav!“ Hanna Paulsberg Concept ja Heliotroop meelitasid NO99 jazzklubi kuulajaid täis. Pungil ruum ei olnud takistuseks inimestele, kes Norra muusikute viisidest kisutuna kas või istudes püüdsid tantsu vihtuda.

Heliotroop tõmbas tempot pisut maha ja pani publiku ahhetama Kadri Voorandi vokaali üle. Eesti sõnaseadjate vaimukad värsid panid inimesi muigama ja laulule erilist tähelepanu pöörama. Juba varem tuttavad Voorand ja Paulsberg mängisid kahe kontserdi vahel ühe loo ka koos.

Publikuga vestles Ave-Lii Idavain.

Liisa (21), muusikateraapia tudeng: See oli väga võimas kontsert, ma ei olnud varem midagi kuulnud Hanna Paulsberg Conceptist. Ei osanud üldse midagi oodatagi. Üllatusin, kui nemad lavale tulid, sest ootasin kohe Kadri Voorandit. See, et nemad hoopis tulid, oli väga äge üllatus.

Ave (45), teadlane: Kontsert meeldis mulle väga, see oli isegi parem, kui ma olin oodanud. Mu hea sõber on muusik ja ka poeg õpib muusikat, seetõttu olen neid kuulanud ja tean.

Martti (32), ostujuht: Kontsert oli väga hea. Varem ma neist kuulnud ei olnud, lugesin kava läbi, et tutvuda. Kuulan ka edaspidi neid!

Külli (43), ajakirjandus: Väga kihvt oli! Kõige kihvtim oli trummar. Ta istus täpselt meie ees ja trummeldas ja jäi mulje, et ta ei tulegi transist välja!

Liina (52): Norrakad olid imetoredad! Eestlaste sama kava oleme me juba kuulanud, aga ka nemad on väga head.

Argo (27), insener: Selle kontserdi juures meeldis mulle kõik! Sattusin siia üsna juhuslikult, ei teadnud täpselt, keda kuulama tulen. Heliotroop oli eriti huvitava sound’iga.

Riin (30), teadur ja Sven (30), meelelahutustööstus: Meile väga meeldis! Ootusi või ettekujutusi eriti ei olnud, sest varem ei ole kumbagi gruppi kuulanud. Aga see teine pool oli eriti eriline. Milline vokaal!

NO99, 19. aprill 2013
Hanna Paulsberg Concept
Koosseis:
Hanna Paulsberg – saksofon
Trygve Fiske – kontrabass
Oscar Grönberg – klaver
Hans Hulbækmo – trummid

Heliotroop
Koosseis:
Mingo Rajandi – kontrabass
Kirke Karja – klaver
Kadri Voorand – laul
Meelis Vind – klarnetid
Madis Meister – kitarrid
Eno Kollom – löökpillid