fbpx

Peedu Kass jagab muljeid European Jazz Orchestra tuurist

18. aprill 2011

European Jazz Orchestra Jere Laukkaneni juhatusel esineb Jazzkaarel 27. aprillil kell 19.00 Vene Kultuurikeskuses. European Jazz Orchestra tuur on siiamaani möödunud suurepäraselt. Senimaani ei ole ükski kontsert möödunud ilma lisaloota ning ilma selleta et rahvas aplodeeriks püsti seistes.

European Jazz Orchestra Jere Laukkaneni juhatusel esineb Jazzkaarel 27. aprillil kell 19.00 Vene Kultuurikeskuses.

“European Jazz Orchestra tuur on siiamaani möödunud suurepäraselt. Just jõudsime Rootsi ning seni oleme mänginud kaks kontserti Poolas, ühe Saksamaal ning kaks Taanis. Senimaani ei ole ükski kontsert möödunud ilma lisaloota ning ilma selleta et rahvas aplodeeriks püsti seistes. Seega publik on meid tõesti väga väga hästi vastu võtnud.

Ansambli seltskond on tõeliselt meeldiv, kõik on leidnud ühise keele ning alati abistavad teisi kui vaja. Kogu orkester on ka igal kontserdil osaline lava ja helitehnika üles- ja mahapanekus, mida sai Taanis isegi omamoodi harjuutatud helimeeste juhendamisel, ning mis on üldiselt päris suur töö, koostöö sujub selles väga hästi. Kõik on jagatud eraldi vastutama erinevate asjade eest ning peale/enne kontserti valitseb vaatepilt kus kogu orkester sagib laval nagu mesilasparv. Kõik (sh tütarlapsed) kerivad juhtmeid, tassivad suuri kaste ning ühendavad mikrofone jne, tänu millele sujub igas kontserdikohas ülespanek väga kiiresti ja professionaalselt. Eelviimasel Poola kontserdil suutsime peale kontserti pakkida kõik pillid ja kogu lavatehnika lavalt-bussi 24 minutiga. Ning tehnikat on meil lisaks tervele bussi pakiruumile ka ühe treileri jagu mis bussiga igalepoole kaasa veereb. Meil on ka kaasas oma helimees mis teeb elu kõvasti lihtsamaks ja meeldivamaks.

Korralduslik pool on tasemel.Esmakordselt on tunne, et pillimees peabki tegelema ainult pillimänguga, ning kõige muu eest hoolitseb saatemeeskond.

Raul on kirjutanud väga kiftid lood bigbändile ning muusikud on nendest sillas. Usun et Tallinna kontsert tuleb vinge, kuna iga päevaga läheb kava aina tugevamaks ning pillimehed aina enesekindlamaks. Muusikutest tooks eriti esile kogu trompeti rühma, siis pianisti, trummari ja ühe saksofonisti Slovakkiast. Nendel tegelastel tasub eriti silma peal hoida ning usun et kuuleme neist veel nii mõndagi.”

Peedu Kass

Toredaid pilte ning video klippe võib leida European Jazz Orchestra blogist: http://ejo2011.blogspot.com/