fbpx

Peedu Kass Momentum – Eesti jazzi varjatud aare

29. aprill 2016
Liina Hints

 

Põhjamaise ja kaasaegse repertuaariga trio Peedu Kass Momentum koosneb kolmest eesti mehest ning on tänaseks tegutsenud kolm aastat, ent kontserte on ansambel andnud välismaal rohkem kui Eestis, olles esimene eestlastest koosnev jazzikollektiiv, kes esines Euroopa suurimal jazzmuusika messil Jazzahead. Kolmest virtuoossest instrumentalistist on nende aastatega kujunenud välja professionaalne ja viljakas kollektiiv, mille iga liige tunneb mängitava muusika vastu kirge ning käsitleb oma instrumenti meeldiva kergusega. Neljapäeval, 28. aprillil Telliskivi Vaba Laval toimunud kontsert pakkus publikule nii äratundmisrõõmu kui ka üllatusi, pannes vaatajaid tahes-tahtmata mõtlema, kui kaugele trio tähelend veel ulatuda võib.

 

Publikult uuris kontserdimuljete kohta Jazzkaare veebireporter Liina Hints.

 

Uku (22): “Vahelduseks oli hästi tore Jazzkaarel eestlasi näha, siiani olin ainult välismaalasteni jõudnud. Kristjan Randalu on omas headuses muidugi igal pool tuntud, aga koosseis meeldis mulle ka väga, need kontrabassikäigud ja kõik muu. Koostöö sujus neil ka kenasti, kõik keskendusid enda instrumendile ja olid omas elemendis nauditavad.”

 

Inga (34): “Hea tuttav Peedu Kass… Käisin 2015. aasta Jazzaheadil ning leidsin sealt oma meeldivaks üllatuseks ka selle kollektiivi. See oli klassikaliselt hea jazzkontsert põhjamaade maiguga, mängijad on väga kõrgel tasemel. Veniva töönädala selgroo murdmiseks pole midagi paremat ja lõõgastavamat… Vahva, et meil Eestis selline kollektiiv tegutseb.”

 

Jana (28): “Kontsert oli näide sellest, et väljapeetud ja maitsekas ei ole igav. Vastupidi! Kõik trio liikmed valdasid oma instrumenti täiuslikult ja süda muutub ju lausa heldeks, kui näed, kui mängleva kerguse ja kirega musitseeritakse. Üldse soovitan instrumentaalmuusikat kõigile, vajadusel rahustab meelt, vajadusel aitab keskenduda.”

 

Priit (38): “Toomas Rull jäi mulle trummarina juba ammu silma, aga Peedu Kass Momentumit nägin laval täna esimest korda. Need mehed lihtsalt sobivad koos musitseerima, kõik sujus ladusalt, rahulikult ja professionaalselt. Mulle meeldis, et lugudesse oli pikitud ohtralt teravamaid noote, need andsid asjale vürtsi ja tegid muusika põnevamaks. Kindlasti jään edaspidi seda koosseisu jälgima.”

 

Julia (56): “Kontsert oli mõtlik, ent kaugel unisest. Mulle just meeldiski, et meeleolu oli justkui kahe pooluse vaheline. Paned silmad kinni, aga mõte jälgib tähelepanelikult kõiki käike. Silmad lahti on muidugi vahvam, sest hea on vaadata, kui lihtsad need palad muusikute kätes tunduvad. Mu tütrele meeldis veel eriti – tema mind siia tõi.”

 

Peedu Kass Momentum
28. aprillil 2016 Telliskivi Loomelinnaku Vaba Laval

 

Koosseis:

Peedu kass – kontrabass

Kristjan Randalu – klaver

Toomas Rull – trummid

Vaata pilte kontserdist siit.