fbpx

Perfektne õhtu perfektse bändiga – paris_monster Tartus

27. aprill 2019
Kertu Kärk

26. aprilli õhtul esines Tartus Genialistide klubis multitalentide duo paris_monster, kelle kontserdi eel tekkis kartus, et tartlased pole üldse kursis, et nende kodulinnas niivõrd unikaalne kooslus üles astub. Viis minutit enne kontserti oli saalis vaid kümmekond inimest. Kuid tundub, et ülikoolilinnas ollakse harjunud akadeemilise veerandtunniga, sest bändi esimese loo lõpuks oli saal täitunud muusikat nautlevate melomaanidega.

Kosmilised elektroonilise muusika helid, mõnus bassisaund ning üliandekas trummar, kelle veatut vokaali ei mõjutanud ka see, kui ta samal ajal ühe käega trumme ja teise käega süntesaatorit mängis, pakkusid publikule hüpnotiseeriva elamuse ning bändilt nõuti välja ka kolm lisalugu.

 

Pärast kontserti uuris Jazzkaare reporter Kertu Kärk kuulajatelt nende vahetuid muljeid.

 

Piret (35): “Mulle täitsa meeldis see kontsert. Alguses küll tundus, et kõik laulud on ühesugused, aga ilmselt ma paari loo möödudes kohanesin ja peagi hakkasin laule nautima ning tunnetama nende erinevust. Väga mõnus kogemus.”

 

Maksim (29): “Mulle meeldis see kaasaegne kõlapilt, kontsert ja bänd olid suurepärased, solist oli tõeline multitalent. Ma nautisin seda kontserti väga.”

 

Martin (27): “Üllatavalt hea kontsert oli. Ma olin varem selle bändi kohta kuulnud vaid seda klippi, mida te promosite, see oli fantastiline ning see jäi kuidagi külge. Ohtlik on küll lähtuda ainult emotsioonidest, ma oleks pigem objektiivselt kriitiline, aga uskumatu oli see, et see vokalist, kes tegi kõike korraga, bassist oli ka muidugi fantastiline … Tavaliselt sellised tüübid, kes mängivad mitut instrumenti paralleelselt, ei tee seda väga korrektselt, nad võiksid palju paremini seda teha. Aga see tüüp tegi kolme asja perfektselt, mida minu jaoks tegelikult ei eksisteeri ja see oli täiesti uskumatu. Vokaal oli täiesti teine klass, see oli tore. Trummi saund oli uskumatult hea, tavaliselt siin trummid nii hästi ei kõla.

 

Vinguda võib selle kallal, et alguses ma mõtlesin, et kõik lood kõlavad samamoodi. Siis ma sain aga aru, et selleks, et nendes lugudes kõiki kolme instrumenti hallata, pead gruuvi sisse jääma ja paralleelselt midagi tegema. Kui sa kõike hakkima hakkad, siis sa ei saa lihtsalt hakkama sellega, vähemalt normaalne inimene ei saa, aga hetkel me ei räägi normaalsetest inimestest.”

 

Eigo (34): “Väga lahe kontsert oli, nägin liiga vähe ja oleks rohkem tahtnud, aga kahjuks jõudsin liiga hilja. Aga bassiefektid meeldisid, kuidas ta bassi mängis, oli väga cool. Ja trummar ka muidugi. Ma lähen kuulan kindlasti netist edasi.”

 

Josh (25): “Tegelikult avaldas kogu see värk mulle muljet juba enne tänast kontserti. Ma olen paris_monsteri Josh Dionit Instagramis jälginud kuskil aasta või poolteist. Ta käis ühes trummaritele mõeldud keskkonnas nimega Drumeo andmas ühte seminari ja seal ma sain temaga kuidagi rohkem n-ö tuttavaks. Kui ma nüüd lõpuks kontserdile jõudsin ja sain teada, et ta esineb siinsamas, minu majast 10-minutilise jalutuskäigu kaugusel, siis see oli mega äge. Seega aitäh Jazzkaarele, et te tõite ta siia, väga lahe kontsert oli. See, et kaks inimest suudavad kogu selle atmosfääri ja kõik need sagedused ära täita, oli väga äge.

 

Üks koht oli selline, kus Josh kiljus väga valjusti, siis korraks tõmbas kõrvad lukku, aga muidu oli hästi lahe. Üks minu lemmiklugusid kõlas täna ka, „Vision Complete“, sellest on YouTube’s äge stuudioversioon, mis läks päris viraalseks. Äge oli seda laivis lõpuks kuulata. Ma olen Elleri kooli kolmandal kursusel ja mul tuleb nüüd lõpueksam. Olin veendunud, et ma mängin seal ühte Josh Dioni lugu, sedasama lugu „Vision Complete“. Aga ma ei teinud seda, sest ma poleks ilmselt nii hästi hakkama saanud kui tema. Aga küll ma ühel päeval mängin selle ära. Ma sain tänasest kontserdist nii palju inspiratsiooni, et lähen kohe koju harjutama.”

 

PARIS_MONSTER (USA)

26. aprillil 2019 Tartus Genialistide Klubis

 

Koosseis:

 

Geoff Kraly – bass, elektroonika

Josh Dion – trummid, vokaal, elektroonika

 

Vaata kontserdi pildigaleriid siit.