fbpx

Pimedaid talveõhtuid valgustab 18. jaanuarist kuni 22. märtsini kontserthooaeg Talvejazz. Piletid on müügil!

06. jaanuar 2014

Talvejazz algab jaanuarikülma Egiptuse soojust toova põneva araabia fusionmuusikaga. Egiptuse-Norra kooslus Aladin Dreams ei paku küll 1001 öö muinasjuttudest tuntud Aladini imelambi imetegusid, kuid muusikalisi üllatusi kindlasti. Egiptuse laulja-helilooja-udivirtuoosi Aladin Abbasi kõrval mängivad Tansaanias ja Zansibaris muusikat õppinud kitarrist Jørn Erik Ahlsen ning trummar-perkussioonimängija Trygve Tambs-Lyche. Kontsert toimub 18. jaanuaril Kumu auditooriumis.

15. veebruaril pakub samuti Kumu auditooriumis värsket vitamiinirikast muusikat Pae Kollektiiv, kus helilooja ja pianisti Kirke Karja loomingut mängivad üheksa eesti noort jazziässa. Suur koosseis võimaldab rakendada lennukat fantaasiat, rikkalikku värvi- ja dünaamikaskaalat, orkestraalseid kõlasid. Kirke Karja looming on jazzisõpradele tuttav ansamblitest Sigmund, Heliotroop, Kirke Karja trio jt. 

 

Märtsisula toob vokaalkvartett JazzIn Sisters ehk Maris Aljas, Vivi ja Viveli Maar ning Marit Kiiker. Kõrge kvaliteedimärgiga ansambel võitis mullu rahvusvahelisel vokaalansamblite konkursil Tampere Sävel teise koha. Nende mõnusalt svingiv ja hästi kokkusulav vokaal saab tuge klaveritriolt. Esimeseks täispikaks kontserdikavaks on neiud valinud populaarsed lastelaulud, mida esitatakse mõnusalt svingides 1. märtsil Kumu auditooriumis. 

 

Prantsuse jazz pakub alati üllatavaid elamusi. Sel korral esitleb Vincent Courtois’ trio kava Mediums. Kuueselt tšellomänguga algust teinud helilooja on üles noppinud mälestuskillud erinevatest loominguteed mõjutanud muusikalistest meediumidest – oli see siis karusellil kuuldud viisijupp, lemmikmuusika vinüülidelt või hoopis unenägude muusika. Tšellistile sekundeerivad kaks Euroopa mainekat saksofonisti – Daniel Erdmann Saksamaalt ning Robin Fincker Inglismaalt. Kontsert toimub 7. märtsil Teater NO99 Jazziklubis. 

 

Laulja-näitleja-helilooja Lauri Saatpalu ületab meelsasti piire – küll Dagö improvisatsiooniliste esinemistega Jazzkaarel, küll noppides üles Eesti estraadiklassika unustusehõlma vajanud lood ning neid uueks lauldes. Nüüd on ta nõuks võtnud tõlgitseda omal moel rokipärleid paljudelt eesti autoritelt Sibulast Eplikuni kitarrist Paul Danieli jazzilikes seadetes. Ansamblis musitseerivad veel Raivo Tafenau, Marti Tärn ja Tanel Ruben. Head muusikat Eesti parimate jazzimeeste esituses saab nautida naistepäeval, 8. märtsil Kumu auditooriumis. 

 

Otsakooli initsiatiivil toimub juba kolmekümnendat korda Uno Naissoo nimeline heliloomingu võistlus, mis igal aastal aitab avastada uusi talente. Sellelt lavalt on loomingutuule tiibadesse saanud Urmas Lattikas, Helin-Mari Arder, Tuuli Velling, Kadri Voorand, Oleg Pissarenko, Mingo Rajandi, Kaspar Uljas ja paljud teised. Galakontsert „Naissoo jälgedes“ toob 22. märtsil Kumu auditooriumis kuulajate ette noortele heliloojatele edu toonud lood.

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank, kelle klientidele on piletid 20% allahindlusega! Hooaja peasponsorid on KAFO, ERGO ja Eesti Päevaleht ning majutuspartner My City Hotel, aastasponsorid United Motors, Tallink ja Aktaprint. Hooaega toetavad Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna linn ja Prantsuse saatkond. 

 

Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee. Jazzkaare piletiinfot saab numbril 666 0030 või piletid@jazzkaar.ee. Vaata lisa www.jazzkaar.ee