fbpx

Pori Jazz jätkab uute juhtidega

21. märts 2009

2010. aastal vahetub Pori Jazzi kunstiline tiim. Festivali algusest peale vedanud Jyrki Kangase asemele asub kolm kunstilist juhti.

Pori Jazzi kodulehel ilmunud uudise kohaselt saab Pori Jazz alates 2010. aastast uue kunstilise toimkonna. Tänavu 43. korda toimuva festivali kunstiliste juhtidena asuvad tööle Tuomas Kallio, Markus Partanen ja Teppo Mäkynen.

2009. aasta jääb kunstilise juhina viimaseks Jyrki Kangasele, kes on Pori Jazzi ellukutsuja ja juht olnud alates 1966. aastast.

Festivali tegevjuhi Katja Leppäkoski sõnul kasutatakse taolist kolmikjuhtimisskeemi mitmel jazzifestivalil Euroopas ja Põhja-Ameerikas. Kuna praegune rütmimuusikapilt on väga mitmekesine ja nõuab žanripõhiselt väga erinevaid ja spetsiifilisi teadmisi, peaks uus kunstiline tiim olema sobiv lahendus.

Tuomas Kallio (33) on produtsent, muusik ja helilooja Helsingist. Üks tema senistest projektidest on näiteks ka The Five Corners Quintet, kes on tänaseks saavutanud rahvusvahelise tuntuse. Kallio kuulub ka Flow Festivali kunstilisse meeskonda.

Markus Partanen (45) on YLE Radio Jazz produtsent ja ajakirjanik. Tema vastutusse jääb Pori Jazzil rahvusvaheline suund. 2000-2002 koordineeris Partanen festivali ultra Music Meeting lava.

Soome jazzi hakkab festivalil tutvustama trummari, DJ, ansamblijuhi ja produtsendina tuntud Teppo Mäkynen (34). 2000 aastal pärjas Finland festivals ta aasta noore muusiku tiitliga, 2006. aastal pälvis ta Pori Jazzi aasta artisti tiitli.