Postimees: Maitsev kokteil džässist ja klubirütmidest

13. jaanuar 2010

Tanel Ruben ja Victoria asuvad taas kontserdituurile, teatab Postimees.

Löökpillimängija Tanel Ruben, kes on viimastel aastatel eesti džässi panustanud mitmel rindel ja mitmes stiilis, ilmub publiku ette nu-jazz-projektiga Tanel Ruben & Victoria, kirjutab Ivo Heinloo 13. jaanuari Postimehe kultuuriküljel.

Kas mäletate veel sellist? 2003. aastal tekitasid nad plaadi «Sentimental Call» ilmutamisega furoori. «Komplektist puudub vaid Stan Getz oma ladusate soolodega,» kirjutati üleilmses muusikaportaalis AllMusic.com. Siis tuli tükk tühja maad, kuid nüüd on nad tagasi.

Tanel Rubeni hinnangul ootab nu-jazz’i nišš Eestis siiani täitmist. 1990ndatel tekkinud nähtusena seostub see eelkõige Bugge Wesseltofti missiooniga tuua džäss klubipõrandaile. Nii on ka Rubeni projektis tunda populaarsete tantsumuusikastiilide rütme, deep house’ist trummi ja bassini. Muidugi džässilikus kastmes.

Ansamblit alustades olid Rubeni eeskujudeks Koop ja stiili üks pioneere St. Germain. «Paradoksaalsel kombel on nu-jazz tänaseks kahjuks mainstream,» räägib Ruben. «Seda mängitakse kaubamajades ja muudes avalikes kohtades.»

Eriliseks teeb Tanel Ruben & Victoria projekti Viktoria Vasjura mahe tämber. Vasjura jäi Rubenile meelde ühelt Otsa-kooli õpilaste kontserdilt ning nüüd oleks raske seda koosseisu ilma tema house-diivaliku salapärata ette kujutada.

Loe täispikka artiklit Postimehest.

Tanel Ruben ja Victoria kontserdid:
14. jaanuaril Kuressaares klubis Jazz Del Mar
15. jaanuaril Tallinnas restoranis Clazz
22. jaanuaril Tallinnas NO99 jazziklubis