fbpx

Postimees: Maria Faust – jazzisaadik Taanis

25. veebruar 2009

Tänavusel Jazzkaarel esineb saksofonist Maria Faust, kelle esimene album “Bitchslap Boogie” on pälvinud palju kiidusõnu.

Maria Faust (29) on Saaremaalt pärit saksofonist ja helilooja, kes tegutseb Taanis. Tema oktett on saavutanud maailma jazziringkondades hea maine. Möödunud aastal ilmus ka debüütplaat «Bitchslap Boogie».

Postimehe ajakirjanik Erki Hõbe intervjueeris saksofonisti. Intervjuu on avaldatud 30. augustil 2008 Postimehes.

Millal hakkasite muusikat õppima? Miks just saksofon?
Alustasin klaveriga seitsmeselt. Soov muusikuks saada tuli juba neljaselt. Ei tea, miks lõpuks just saksofoni valisin. Ilmselt sobib mu olemusega. Kuna on kasulik osata vähemalt kaht pilli, harjutan klaverit siiani.

Õppisite muusikaakadeemias puhkpilliorkestri dirigeerimist. Kust tuli otsus Taani minna?
Tundsin, et hakkan iseennast kaotama. Adusin, et pole mõistlik teha korraga klassikalist ja jazzi, samas olid jazzi õppimise võimalused Eestis kasinad. Mul oli vaja korralikult harjutada ja mängida võimalikult palju.

Mis on suurema koosseisu eelised? Ja millised on olulisimad katsumused?
Katsumustest… Esiteks on see kallis. Teiseks võtab aega, et sünniks bändi oma helikood. Peab jälgima, et muusika ei muutuks müraks. Pausi olulisusest muusikas teavad paljud, kuid rakendavad vähesed.
Siiski on see koosseis end õigustanud, see kõlab täpselt nagu soovisin. Need inimesed on olnud mulle mu pere, meil on sarnased vaated ja unistused.

Loe edasi Postimehest.

Loe plaadiarvustust Stereomouse´i blogist.

Loe Tõnis Kahu plaadiarvustust Eesti Ekspressist.

Vaata Maria Fausti YouTube´is .