fbpx

Publik: Duo Michel Portal-Bojan Z oli hinge palsamiks

24. aprill 2013

Suuremad jazzisõbrad trotsisid teisipäeval vihma ja tuult ning tulid kuulama Prantsuse jazzi vanameister Michel Portali ning korduvalt Prantsuse muusikaauhindadega pärjatud serblast Bojan Z-d. Publikus tekitas kontsert vastakaid tundeid.

Lisaks tõeliselt väljendusrikkalt ja julgelt saksofonil eksperimenteerimisele mängis Portal ka klarnetit ning kauni kõlaga bandoneoni, saateks Bojani emotsionaalne klaverimäng. Esitusele tulid erineva meeleoluga lood, mis tekitasid ka kuulajates erinevaid emotsioone. Avangardimaiguline muusika oli omanäoline, kuid duo suutis publiku kaasa haarata ning nii tõid ovatsioonid esitusele ka lisaloo. Publik soojenes iga looga aina enam üles ning mehed said kuulajate hüüetest ja pikalt kestvatest aplausipahvakatest üha enam hoogu juurde.

Publiku hinnanguid kogusid Maarja Hindoalla ja Ave-Lii Idavain.

Tiina (41), viiuldaja: Mulle väga meeldis see kontsert, kuigi alguses ei saanud vedama ja pärast ei saanud pidama. Väga sügavad muusikud. Pani mõtlema just selle üle, kuidas kaks inimest suudavad lava ära täita, nemad suutsid.

Jekaterina (32), finantsettevõtte töötaja: Minu jaoks oli veidi ebastandardne muusika. Olen Jazzkaart varem külastanud, kuid Michel Portali muusikaga ei ole tuttav. Viimased lood puudutasid mind, esimene pool jäi natukene kaugeks.

Raiko (27), töötu: Ei meeldinud, ei jõudnud minuni see muusika. Olen küll jazzisõber, kuid see ei olnud minu jaoks.

Siiri (31), fotograaf: Ma ausalt öeldes ei teadnud täpselt, mis kontserdile ma tulen, aga selles mõttes ei olegi Jazzkaarel mingit üllatust, ma tean alati, et on huvitav ja tore ning saab uue elamuse. Jazzmuusikud on ju sellised rõõmsad ja lõbusad.

Kairi (38), tõlk: Kontsert tekitas helgeid mõtteid. Üsna juhuslikult sattusin sellele kontserdile, aga üllatas positiivselt.

Ave-Lii, veebireporter: Muusikute loodud romantilise õhustiku tegi veel ilusamaks akendest paistev ja katuselt kostuv merd ja sadamat kastev vihmasabin. Nende muusika puges hinge ja tegi südamesse oma pesa.

Guido Kangur, näitleja: Väga suurepärase mulje jättis see kontsert. Tahtsin plaati osta, aga kahjuks ei saanud, vist oli nii vähe kaasas, et müüdi kiiresti välja. Natuke lugesin seda informatsiooni selle mehe kohta. Tabasingi seda romantikat, ilusat ja helget tema muusikas. Ta ju 77-aastane vanake… Ma kujutasin ette, et just nii hea ta on ja oligi nii hea. Ma ei oskagi öelda, mis see on, see on just see ilu ja romantika muusikas. Just säärane muusika mulle meeldibki. Kuigi need eilsed prantslased õhtul, Andy Emleri Trio, need on ju ka täitsa hullud vanakesed, neid oli ka vägev kuulata. Aga see siin oli minu hinge palsam.

Ülo Needo (62), Mooste vallavanem: Ma pole kunagi käinud nende kontserdil, oli esimene kord. Ei teadnud üldse midagi neist. Meil oli täna siin muusikafestivalide liikmete üritus ja tulime selle kaudu. Olen rahul!

Liina (33), üliõpilane: Mulle meeldis! Varem neid ei teadnud, tulin kuulama, sest ajaliselt sobis. Kuulaksin neid kindlasti veel, aga kontserdil, mitte plaadi pealt. Mulle meeldib endale rohkem vokaalmuusika.

Eleriin (26), maastikuarhitekt: Väga hea kontsert oli! Muusikalise poole pealt ei oska eriti midagi öelda.Sattusin siia täiesti juhuslikult. Kuulan hea meelega edaspidigi!

Simon (24), vabatahtlik: Mulle meeldis see väga. Prantsuse muusika on alati imeline. Mind kutsus siia üks teine vabatahtlik, ega ma nendest konkreetsetest muusikutest ei teadnud varem midagi.

Michel Portal & Bojan Z
23. aprillil kell 18 Merepaviljonis

Koosseis:
Michel Portal – saksofon
Bojan Z – klaver