fbpx

Pressiteade: Marten Kuningas teeb Jazzkaare tasuta päeval kummarduse David Bowiele

11. aprill 2016

Pühapäeval, 24. aprillil toimuva traditsioonilise Jazzkaare tasuta kontsertide päeva võtab seekord kokku Marten Kuninga tribuut legendaarsele David Bowiele. Kevadvärskeid helisid võib tol päeval Jazzkaarel tasuta kuulda varahommikust hilisõhtuni. Lisaks saab jazziplaatide turul täiendust kodufonoteegile ja filmisõpru rõõmustavad muusikalised lühifilmid.

 

Jazzkaare kunstilise juhi Anne Ermi sõnul on heaks traditsiooniks saanud Jazzkaare tasuta päeva programm sel aastal oluliselt mahukam, et rohkem muusikasõpru saaksid headest elamustest osa. “Kavast leiab nii ägedaid pereduosid kui põnevaid improkoosseise, nooruslikku energiat ja rahulikumaid helimõtisklusi ning päris uusi projekte,” selgitab ta.

 

Varahommik algab traditsiooniliselt linnulauluekskursiooniga, mis sel korral viib huvilised koos Peep Veedlaga Kopli radadele rändama. Seejärel tasub tagasi Telliskivisse jalutada – hommikuses joogatunnis ärkavad nii keha kui meel. Peredele on päeva jooksul mitmeid põnevaid ühistegevusi – hommikune multifilmide programm, jazztantsu töötuba koos elava muusikaga, jazzimaal koos kunstnik Kärt Hammeriga ja graffitiaktsioon ootavad suuri ja väikseid kaasa elama.

 

Mõned kontserdid jõuavad ka Loomelinnaku piiridest väljapoole, hõivates nii Pelgulinna Rahvamaja kui vanalinnas asuva festivali lemmikhotelli päikselise sisehoovi.

 

Esmakordselt toimuvad kontserdid ka suures reisibussis, mis selleks päevaks kontserdikohaks transformeerub – muusikabussi programmi kureerib saksofonist Lauri Kadalipp. Õhtu lõpetab akordionihelide saatel värskelt valmiv leib ning päeva suurim kontsert teeb kummarduse David Bowiele, mil Vaba Lava lavalauad vallutavad Marten Kuningas & Miljardid, et käia läbi kõik olulisemad etapid legendi loomingus.
Kõik selle päeva sündmused on prii sissepääsuga.

 

Täname: Eesti Autorite Ühing, Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, MyFitness, Hansabuss
JAZZKAARE TASUTA KONTSERTIDE PÄEVA PROGRAMM
24. APRILL 2016
08.00 Linnulauluekskursioon: Peep Veedla Trammi lõpp-peatus Koplis
10.00 Hommikujooga: Kadi Reintam & Anne Erm Vaba Lava
11.00 Multifilmide eriprogramm Erinevate Tubade Klubi
11.00 Anna Põldvee & Erki Pärnoja Safran
11.30 Jazztantsu töötuba: Kadi Reintam & Linda Kanter C4 hoone 3. korrus
12.00 Jazzimaal Punane Maja
12.00 Helin-Mari Arder & Teet Raik My City Hotel
13.00 Bussikontsert Hansabuss Telliskivi linnaväljakul
13.00 Suit & Jacket Telliskivi Reval Cafe
13.00 Von Dorpat Erinevate Tubade Klubi
13.00 Taavo Remmel & Heikko Remmel Rattastuudio Jooks
14.00 Mick Pedaja Velvet
14.00 Muusikalised lühifilmid Erinevate Tubade Klubi
14.00-16.00 Jazziplaatide turg Punane Maja
14.30 Bussikontsert Hansabuss Telliskivi linnaväljakul
15.00 Improov Funderbeam
15.00 Jazz Graffiti Vaba Lava parkla müür
15.00 Raul Vaigla & Marie Vaigla Pelgulinna Rahvamaja
16.00 Bussikontsert Hansabuss Telliskivi linnaväljakul
16.00 Teele Viira & Kusti Lemba Erinevate Tubade Klubi
17.00 Noortelava: Johannes Laas Quintet Punane Maja
17.00 Kadri Voorand Velvet
17.00 Muusikafilm Erinevate Tubade Klubi
18.00 Noortelava: Groove Clinic Punane Maja
18.00 Maimu Jõgeda Muhu Pagar
19.00 Marten Kuningas & Miljardid “Tribute to David Bowie” Vaba Lava

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank. Festivali peasponsorid on KAFO ja Eesti Päevaleht, aastasponsorid My City Hotel, United Motors, Tallinna Sadam, Tallink, Aktaprint. Festivalikeskust aitab püstitada Prike, Telliskivi Loomelinnak ja kohvikupartner on Reval Café, festivalile aitavad kaasa Jazz Pesulad, Kodupaber, Viru Keskus ja MyFitness. Festivali toetavad Tallinna linn, Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Iisraeli Suursaatkond, Rootsi Suursaatkond, Prantsuse Instituut, Ungari Instituut.

 

Jazzkaare kontsertide piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ning internetis www.piletilevi.ee. Piletite info 666 00 30 ja piletid@jazzkaar.ee

 

Danske Banki klientidele piletid 20% soodsamad. Soodustus kehtib täishinnast ning sooduspileteid on piiratud koguses. Vaata lisa www.danskebank.ee/jazzkaar.

 

Siim Männik
Jazzkaar 2016 pressiesindaja
siim.mannik@gmail.com
51 82 962