PÜHAPÄEV KADRIORUS Raimond Valgre lauludega

19. juuli 2009

23. augustil Kadrioru lossi lilleaias toimuvalt Raimond Valgre laulude kontserdilt leiab igaüks oma muinasloo ja eluloo.

23. augustil 17.00 Kadrioru lossi lilleaias

Esinevad Tuuli Taul, Mirjam Dede, Silver Laas ja Markus Lattikas kvartett, erikülaline on Uno Loop.

Piletid hinnaga 125.- ja 100.- (sooduspilet tudeng, õpilane, pensionär) on müügil Piletilevis. Kontserdipäeval piletid 150.-/100.-
Lilleaia väravad avatakse kontserdiks kell 16.00, töötavad puhvetid.

Raimond Valgre on läbi aegade eestlaste suur lemmik. Helilooja surmast möödub tänavu 60 aastat, kuid läinud sajandi keskpaiku loodud laulud kõlavad raadios ja kontserdilavadel ka täna üha uutes esitustes. Kogu Valgre looming on sügavalt intiimne. Siin on lapsena emalt kuuldud muinasjutt sinilinnust, esimese armastusega seotud unelmate tänav, suur kiindumus muusikasse, sunniviisil selga tõmmatud hall sõdurisinel, lootus jõuda peagi tagasi sinna, kuhu olid jäänud elu kaunimad aastad ja armastatud neiu. Valgre lauludest leiab igaüks oma muinasloo ja eluloo.

Kontserdile “Pühapäev Kadriorus” on seaded teinud noor pianist ja arranžeerija Markus Lattikas. Tema kvarteti solistidena esinevad noored andekad lauljad. Tuuli Taul on laulja ja heliloojana pälvinud tähelepanu mitmetel konkurssidel, sel suvel võitis ta rahvusvahelisel konkurssil Lady Summertime Soomes II koha ja esines festivalil Pori Jazz. Silver Laas on tuntust kogunud ansamblist Traffic. Muusikakeskkooli lõpetas ta viiuli erialal ning sügisest õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias jazzlaulu. Mirjam Dede õpib Otsakooli 4. kursusel, kus tema juhendaja vokaali alal on Mare Väljataga. Mirjam õpetab laulmist Meero Muusiku stuudios ja laulab ansamblites Miliama Quintet ja Külalised. Markus Lattikas õpib Otsakoolis samuti muusikaõpetajaks ja on pühendunud jazzile.

Erikülalisena teeb kontserdil kaasa legendaarne Uno Loop, kelle repertuaaris on Valgre looming olnud aukohal läbi aastate.
Kontserti juhivad Tuuli Taul ja Märt Treier.